Dzień Dziecka

Adam Szumowski

31 maja świetlica Cegiełka z Klubem Integracji Społecznej z okazji Dzień Dziecka gościła u siebie dzieci ze świetlicy Plus. Pogoda dopisała więc mogliśmy zorganizować grilla i spożywać posiłek na świeżym powietrzu. Kilka godzin upłynęło na wspólnych zabawach i swawolach a dla artystycznych dusz odbyły się warsztaty plastyczno - florystyczne. Już planujemy kolejne spotkania!

Ferie zimowe w Cegiełce zima 2019r.

Adam Szumowski

Przez dwa tygodnie zimowych wakacji w świetlicy ''Cegiełka'' odbywały się zajęcia dla dzieci w różnym wieku.Głównym celem było zapoznanie dzieci z różnymi formami wypoczynku , promocji zdrowia ,zdrowego stylu życia , profilaktyki uzależnień , profilaktyki niedostosowania społecznego, profilaktyki stresu oraz dobra zabawa.
Przez dwa tygodnie ferii wspólnie ze świetlicą ''Plus'' dzieci brały udział w zabawach na świeżym powietrzu. Zima w tym roku była bardzo łaskawa i obsypała nas sporą ilością śniegu. Dzieci jeździły skuteram śnieżnym,zjeżdżały na sankach,oraz brały udział w zawodach w rzucaniu śnieżkami do celu. Ogrzewały się przy ognisku jedząc ciepłe kiełbaski. Największą frajdą dla dzieci był kulig.
W ramach wycieczek autokarowych dzieci skorzystały z aquapqrku w Świeradowie Zdroju gdzie były dostępne różne atrakcje wodne.
Dużą atrakcją dla dzieci był dwukrotny wyjazd do kina Helios w Jeleniej Górze gdzie obejrzały filmy ''Spiderman Uniwersum'' oraz '' Mary Poppons powraca''.

Warsztaty

Adam Szumowski

Świetlica „Cegiełka „ na cotygodniowych  zajęciach z gotowania w Pracowni Orange.
Dzisiaj, żeby tradycji stało się zadość, na warsztat wzięliśmy faworki. Wałkowaliśmy, wycinaliśmy i palce oblizywaliśmy...