przerwa1

eu

Raport Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

21 stycznia odbyło się zebranie Zespołu Projektowego projektu systemowego „Ja wam jeszcze pokażę – krok w stronę aktywizacji i integracji mieszkańców Szklarskiej Poręby” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki. Tematem spotkania było omówienie działań zaplanowanych w ramach projektu na 2014 r oraz podział obowiązków między członków Zespołu. Omawiano też szczegóły dotyczące organizacji spotkania informacyjno-rekrutacyjne, które odbyć się ma 29 stycznia 2014 w Urzędzie Miasta.

plik raportu

Raport Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

Zebrano słodycze i owoce w ramach akcji: „Mikołajkowa zbiórka dla dzieci”. Zbiórkę  i rozdzielanie paczek organizuje Klub Wolontariatu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie. Zbiórka odbyła się 29 listopada 2013 roku w sklepach: „Biedronka” i „Smak” w godzinach od 15 do 18. Wolontariuszki z naszego Klubu aktywnie zachęcały kupujących do włączenia się do akcji. Mieszkańcy również i tym razem nie zawiedli.   
2. W dniu 28 listopada 2013 roku, w pracowni Orange odbyła się Zabawa Andrzejkowa w ramach projektu „Integrujemy się poprzez naukę i zabawę”. W warsztatach uczestniczyli wychowankowie Świetlicy „Cegiełka” oraz grupa samopomocowa rodziców. Zaplanowano również Mikołajki w Klubie Integracji Społecznej, które odbędą się w dniu 6 grudnia 2013 roku rozpoczną się o godzinie 16.00.

plik raportu

Raport Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

W ramach aktywizacji i integracji mieszkańców Osiedla Huty dnia 21 listopada br. w Przedszkolu Nr 2 odbyło się spotkanie z liderami w/w osiedla w celu omówienia i zaplanowani działań przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.  W trakcie spotkania uzgodniono projekt przeprowadzenia konkursu dla  rodzin na stworzenie najbardziej oryginalnej „Szopki Bożenarodzeniowej”, które po ocenie przez komisję konkursową będą nagrodzone.  Wyróżnione „szopki” będą przekazane  do Parafii p. w. Bożego Ciała oraz Parafii p. w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Szklarskiej Porębie

plik raportu

Raport Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

Z racji zbliżającego się Dnia Pracownika Socjalnego, w ubiegłym tygodniu,  w piątek odbyło się w Urzędzie Miasta spotkanie pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Swoją obecnością zaszczycili również niektórzy z zaproszonych gości, w tym przedstawiciele Urzędu Miasta i nieliczni Radni. Poza częścią uroczystą zaakcentowaną obecnością Burmistrza Pana Grzegorza Sokolińskiego, spotkanie w przeważającej części miało charakter roboczy. Omówione zostały wszystkie działania zrealizowane w 2013r., oczywiście pozaustawowe, w tym działania w ramach projektu systemowego „Ja wam jeszcze pokażę- krok stronę aktywizacji i integracji mieszkańców Szklarskiej Poręby. Zaplanowano ewaluację na 2014r. Znaczną część spotkania poświęcono omówieniu założeń do zmian ustawy o pomocy społecznej.

plik raportu

Raport Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

4.11.2013 r. beneficjentka projektu systemowego „Ja wam jeszcze pokażę- krok w stronę aktywizacji i integracji mieszkańców Szklarskiej Poręby” rozpoczęła kurs stylizacji  paznokci. Podczas 2 godzin zajęć teoretycznych i 26 godzin zajęć praktycznych uczestniczka nabyła podstawową wiedzę i umiejętności dot. : higieny i bezpieczeństwa pracy w zawodzie kosmetyczki, budowy skóry, paznokci i defektów płytki paznokciowej, stylizacji paznokci metodą żelową i akrylową, uzupełniania paznokci metodą żelową i akrylową oraz zdobienia paznokci.

plik raportu

Raport Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

Powstał projekt Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Szklarskiej Porębie na lata 2014-2016.  Program został przygotowany w oparciu o aktualne badania wśród mieszkańców naszego miasta dotyczące skali przemocy oraz wiedzy o jej formach i możliwościach udzielania wsparcia ofiarom, a także z uwzględnieniem aktualnie obowiązujących przepisów prawa. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Szklarskiej Poręby do konsultacji społecznych pocztą mailową  do dnia 15.11.2013 do godziny 12.00, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

plik raportu

Raport Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

Dwóch pracowników socjalnych Ośrodka uczestniczyło w szkoleniu w ramach Zadania 7: Rozwój dialogu, partnerstwa publiczno-społecznego i współpracy na rzecz przeciwdziałania zjawisku wykluczenia społecznego na poziomie regionalnym – „Analiza przypadku bezrobotnego klienta pomocy społecznej” dla uczestników projektu systemowego realizowanego przez Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej.

plik raportu

Raport Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

Na zakończenie projektu „Aktywny senior”, we wtorek 8.10.2013 o godzinie 14.00 odbył się turniej „Kocham Cię Szklarska Porębo!”. „Za Karkonosze i za Szrenicę, za piękne góry i okolice, za Łabskie Szczyty i Śnieżne Kotły, za to, że wiedźmy mają tu miotły, za Złoty Widok i za Chybotek, za to, że kotek wylazł na płotek, za to że z Tobą czuję się dziarsko - ja tak po prostu kocham cię Szklarsko!” gromko zabrzmiało na sali gimnastycznej ZSOiMS. W ramach turnieju do rywalizacji stanęły dwie międzypokoleniowe drużyny, na których czele dzielnie walczyli Burmistrz Grzegorz Sokoliński (drużyna granatowych) i Przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Kubiela (drużyna czerwonych). Imprezę zakończono rozdaniem tortu okolicznościowego

plik raportu

Raport Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

W środę 18.09.2013 r. o godz. 1000 w Urzędzie Miasta odbyło  się pierwsze robocze spotkanie Członków Zespołu ds. opracowania Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy na lata 2014-2016. Przedmiotem spotkania było przedstawienie problemów i potrzeb gminy związanych z powyższym programem.

plik raportu

Raport Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

W dniu 11.09.2013 r. w Klubie Integracji Społecznej w Szklarskiej Porębie Dolnej odbyły się kolejne warsztaty dotyczące wolontariatu i działań wolontarystycznych prowadzonych w ramach projektu „Ja wam jeszcze pokażę – krok w stronę aktywizacji i integracji mieszkańców Szklarskiej Poręby” . Warsztaty prowadziła Marlena Stach-Lewandowska  - pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Celem warsztatów jest  przedstawienie  różnorodności  działań ,  jakie mogą być podejmowane na terenie miasta w ramach wolontariatu.

plik raportu

Raport Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

W dniu 10 września miało miejsce kolejne wydawanie żywności w ramach programu PEAD „Dożywianie najuboższej ludności Unii Europejskiej”. Żywność wydawana była w pomieszczeniu przy ul. Turystycznej w godz. od 10.—do 14.00. Żywność wydają osoby zrzeszone w PKPS przy wsparciu pracownika socjalnego MOPS. Kolejny transport żywności z Banku będzie miał miejsce w drugim tygodniu października, a kolejne wydawanie żywności odbędzie się w dniu 15.10.2013 r.

plik raportu

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146