przerwa1

eu

Szklarska Majówka w Szklarskiej Porębie VIII Festyn hutnictwa szkła

Ubiegłoroczny Kryształowy Rajd to strzał w dziesiątkę – tak twierdzili uczestnicy; pani Marlena, która wraz z rodziną przeszła trasę mimo niesprzyjającej aury podkreśla: Rajd to doskonały pomysł na spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi. A podczas wędrówki można poznać mniej znane miejsca związane z historią hutnictwa w naszym mieście, których przecież nie brakuje.

Czytaj więcej...

Zaproszenie do konsultacji społecznych

Zaproszenie do konsultacji społecznych
PROGRAM OCHRONY ZDROWIA PSYCHICZNEGO MIESZKAŃCÓW SZKLARSKIEJ PORĘBY NA LATA 2018 - 2023

Zespół reprezentantów: samorządu Szklarskiej Poręby i jego jednostek organizacyjnych, przedstawicieli szkół i przedszkoli, służby zdrowia, ośrodka terapii uzależnień, a także organizacji pozarządowych oraz kościelnych z terenu miasta, opracowywał na podstawie danych pierwotnych pozyskanych także w oparciu o badania własne, projekt Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego Mieszkańców Szklarskiej Poręby na lata 2018 -2023. Konieczność utworzenia lokalnego programu ochrony zdrowia psychicznego wynika bezpośrednio z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 8 lutego 2017 r. w sprawie Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego (DzU poz 458). Określono w nim strategię działań mających na celu ograniczenie występowania zagrożeń dla zdrowia psychicznego, poprawę jakości życia osób z zaburzeniami psychicznymi i ich bliskich oraz zapewnienie dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej. Wnioski dotyczące projektu proszę przesyłać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. do dnia 20.04.2018 roku.

program

Poszukujemy opiekuna prawnego dla osoby całkowicie ubezwłasnowolnionej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie poszukuje kandydatów na opiekuna prawnego dla osoby całkowicie ubezwłasnowolnionej (dorosły mężczyzna w wieku 22 lat z zaburzeniami psychicznymi) Zakres podstawowych zadań to sprawowanie opieki nad osobą i majątkiem ubezwłasno-wolnionego oraz reprezentowanie w dokonywaniu czynności prawnych i składaniu oświad-czeń woli. Osoby zainteresowane prosimy o składanie dokumentów w kopercie opatrzonej dopi-skiem  "Kandydat na opiekuna prawnego"  w siedzibie Ośrodka przy ul. Jedności Narodo-wej 11 lub przesłanie ich na adres dyrektor.mops@szklarska poreba.pl


Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej /-/Elżbieta Pawłowska

Poszukiwany pracownik socjalny!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie poszukuję osoby z uprawnieniami do pracy, jako pracownik socjalny. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt pod numerem telefonu 7571712146 wew. 106.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146