przerwa1

eu

Mikołaj w Świetlicy

W Świetlicy oraz w Klubie Integracji Społecznej mieliśmy przyjemność gościć Mikołaja wraz z jego pomocnikami ;) Dzieci miały okazję zadać Mikołajowi pytania, nawet te najbardziej trudne. Nie zabrakło gier i zabaw, zarówno tych dotyczących wiedzy o św. Mikołaju, jak i sprawnościowo zręcznościowych. Dorośli z kolei mogli sobie przypomnieć czasy dzieciństwa, a także spędzić czas w miłym gronie ;) Mikołaj hojnie obdarował „Cegiełkowiczów”, a my z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok :)

Obchody Dnia Dziecka

Dnia 2.06.2017 Świetlica "Cegiełka" oraz Klub Integracji Społecznej organizowały obchody Dnia Dziecka.  W zabawie brali udział zarówno "Cegiełkowiecze" jak i ich rodzice. Dla przybyłych gości przygotowanych było wiele atrakcji. Dzieci brały udział między innymi w wyścigu w workach, przeciąganiu liny z rodzicami oraz w puszczaniu dużych baniek mydlanych. Największą popularnością cieszyła się jednak zabawa z chustą animacyjną. Na gości czekał słodki poczęstunek oraz kolejna atrakcja- pieczenie kiełbasek. Zarówno dzieci jak i rodzice doskonale spędzali czas do późnych godzin popołudniowych.

Instruktor reintegracji społecznej i zawodowej – OSL
Jagoda Misiura

Informacja dot. półkolonii Świetlica środowiskowo-terapeutyczna "Cegiełka"

Termin realizacji :  27.06.2016 – 29.07.2016 r.
Miejsce realizacji: Świetlica Środowiskowo-Terapeutyczna „Cegiełka” ul. Kolejowa 22 Szklarska Poręba Dolna
Dni i godziny prowadzonych zajęć: poniedziałek-piątek w godz. 9.00 – 13.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

W programie m.in:

-zajęcia rekreacyjno-sportowe;
-wycieczki krajoznawcze;
-zajęcia animacji czasu wolnego;
-basen.
                
Zaplanowane na poszczególne dni zajęcia będą realizowane poprzez różnorodne, zmienne formy i metody pracy z dziećmi.

Ferie z Cegiełką

W okresie 8-12.02.2016 r. Świetlica środowisko-terapeutyczna „Cegiełka” prowadziła zajęcia dla dzieci i młodzieży ze Szklarskiej Poręby w ramach zimowej akcji „Ferie z Cegiełką”.
Dla uczestników zapewniono szereg interesujących działań  m.in. zajęcia pt. ”Bezpieczne ferie”, warsztaty w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie, zajęcia sportowe na lodowisku w Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada, zwiedzanie wystawy LEGO, seans filmowy w świetlicowym kinie, zajęcia z animacji czasu wolnego (wykorzystanie surowców wtórnych w konkursie „Wspomnienie ferii”), Bal karnawałowy, zajęcia w Pracowni Orange, spotkania Klubu Sportowego „Pomarańczki”. Ponadto najstarsi wychowankowie Świetlicy przebrani w szaty walońskie, brali czynny udział w oficjalnym otwarciu Festiwalu „Trójka górom”.
Nie zabrakło również wspólnych inicjatyw podejmowanych ze Świetlicą środowiskową „Plus”, dzięki czemu dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w wycieczce do Aqua Parku w Świeradowie-Zdroju,  zobaczyć spektakl pt. „Porwanie kaczątek” w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze, zwiedzić Muzeum Przyrodnicze w Cieplicach oraz brać udział w warsztatach

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146