przerwa1

eu

Artykuły

Ferie zimowe 2017

Od dnia 13.02.2017r. do 24.02.2017r.  w Świetlicy Środowiskowej „PLUS” na Białej Dolinie  trwały ferie zimowe pod hasłem: „My się zimy nie boimy, aktywnie ją spędzimy”. Opieką objęto  34 dzieci z miasta.
Zgodnie z hasłem ferie rozpoczęliśmy od zwiedzania wystawy klocków LEGO. Następnie przez dwa dni pod okiem pana Romana Klimka graliśmy w mini tenisa halowego, który zakończył się turniejem i wyłonieniem zwycięzców.
W czwartek odbyła się wycieczka autokarowa do Teatru Animacji w Jeleniej Górze na przedstawienie pt. „Rydygier, mój przyjaciel wampir”. Po spektaklu w świetnych humorach udaliśmy się do Mc Donald's na pyszny posiłek.
Drugi tydzień zaczęliśmy od zjazdów saneczkowych na stoku, które zakończyły się wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek oraz jazdą na skuterze  śnieżnym. Skuterem kierował pan Roman. Kolejną atrakcją była wycieczka autokarowa do aquaparku w Świeradowie Zdroju, gdzie korzystaliśmy z wodnych atrakcji.
W świetlicy odbywały się różnego rodzaju zajęcia np. gry i zabawy świetlicowe, rozgrywki sportowe, seanse filmowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kulinarne min. pieczenie ciastek, faworków, przygotowywanie pysznych lodowych deserów, owocowych sałatek itp.
Rozwijaliśmy talenty plastyczne wykonując prace tematyczne (walentynki, karnawał, sporty zimowe). W ostatnim dniu rozkoszowaliśmy się pysznymi naleśnikami z owocami, serkiem oraz bitą śmietaną z polewą truskawkową. Niebo w gębie! Na zakończenie zimowej akcji wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.
Serdecznie dziękujemy życzliwym osobom, dzięki którym zapewniliśmy naszym podopiecznym niezapomniane wrażenia.

Sprawozdanie z ferii 2016

W świetlicy środowiskowej „PLUS” na Białej Dolinie w dn. od 01.02.16r. do 12.02.16r. w ramach ferii zimowych odbywały się zajęcia pod hasłem: „Aktywnie, sportowo, bezpiecznie i zdrowo”, w których wzięło udział ok. 35 dzieci (w tym 12 z miasta). Wychowankom zapewniono profesjonalną opiekę oraz wiele atrakcji.
W pierwszym tygodniu odbyły się m.in. zajęcia edukacyjne z udziałem funkcjonariuszy policji na temat „Bezpiecznego spędzania czasu wolnego” oraz z pracownikami KCE pt. „Ochrona  i  dokarmianie ptaków zimą”. Byliśmy aktywni sportowo biorąc udział w grach i zabawach na sali gimnastycznej, jak również w turnieju mini tenisa halowego prowadzonego przez Pana Romana Klimka. W ramach wycieczki autokarowej do aquaparku w Świeradowie Zdroju mogliśmy doskonalić naukę pływania oraz korzystać z wielu wodnych atrakcji. Cyklicznie odbywały się zajęcia kulinarne i plastyczno-techniczne o różnej tematyce m.in. sporty zimowe, mój ulubiony bohater literacki, serduszka walentynkowe, plakaty pt. „Wiem co jem”.
W drugim tygodniu byliśmy na  wystawie  klocków lego i korzystaliśmy z atrakcji Rodzinnego Parku Rozrywki „Esplanada”(rynna, wieża emocji) oraz z Orlika.  W Teatrze Animacji w Jeleniej Górze obejrzeliśmy przedstawienie  pt. „ Porwanie kaczątek”, a przy okazji zwiedziliśmy Muzeum Przyrody. W restauracji Mc Donaldʼs  zjedliśmy ulubione zestawy obiadowe.
Zakończenie ferii odbyło się w Nadleśnictwie Szklarska Poręba, gdzie po przejściu ścieżką edukacyjną z leśniczym lasów państwowych, odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek, wręczeniem nagród i dyplomów.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń.
Serdecznie dziękujemy wszystkim życzliwym osobom, dzięki którym zapewniliśmy naszym

Ostatkowy bal kostiumowy

Już po raz drugi 17 lutego 2015r. odbył się OSTATKOWY BAL KOSTIUMOWY , w którym wzięły udział dzieci ze świetlicy środowiskowej „PLUS” oraz seniorzy miasta Szklarska Poręba. Organizatorzy balu (Stowarzyszenie Senior 60, MOKSiAL, świetlica „PLUS” – MOPS, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów) zadbali o miłą atmosferę i liczne atrakcje. W programie były tańce przy super muzyce, liczne konkursy z nagrodami oraz słodki poczęstunek. Na uwagę zasługują również ciekawe, różnokolorowe stroje uczestników balu. Dzieci i seniorzy bawili się doskonale , było wiele śmiechu         i radości. Wszyscy długo   będą mile wspominać wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia za rok!

Kwiecień w świetlicy środowiskowej „PLUS” był bardzo pracowity.

Kwiecień w świetlicy środowiskowej „PLUS” był bardzo pracowity. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością przy tworzeniu pięknych kartek świątecznych oraz pisanek (różnymi technikami) , jak również aktywnie uczestniczyły w zajęciach kulinarnych (pieczenie ciasta, robienie sałatek). Wykonanymi kartkami oraz pisankami obdarowaliśmy zaprzyjaźnione instytucje w Szklarskiej Porębie. Odbyło się spotkanie zajączkowe , na którym przy odświętnie udekorowanym stole składaliśmy sobie życzenia i spożywaliśmy smaczne potrawy (m.in. sałatki, żurek, białą kiełbasę, jajeczka, ciasta) . Wcześniej  starsze koleżanki zapoznały nas z tradycjami Świąt Wielkanocnych. Pod hasłem „ Ziemia naszym skarbem” sprzątaliśmy przez dwa dni teren wokół budynku (m.in. zbieranie śmieci , grabienie  liści , plewienie rabat, zamiatanie).  Ponieważ pogoda dopisywała ,  dużo miejsca poświeciliśmy zabawom ruchowym na świeżym powietrzu. Odbyły się również zajęcia sportowe z udziałem trenerów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego. Dzieci uczyły się w bezpieczny sposób strzelania do celu z wykorzystaniem lasera. Zajęcia z trenerami będą się odbywać cyklicznie raz w tygodniu.


Galeria zdjęć:

Ferii zimochych tydzień 1

W świetlicy środowiskowej „PLUS” na Białej Dolinie trwają zajęcia w ramach ferii 2015 „MAGICZNE GDYBY – WARSZTATY NIE NA NIBY”. W pierwszym tygodniu około35 dzieci (w tym 17 z miasta) brało udział w zorganizowanych zajęciach różnego rodzaju. W poniedziałek odbyły się zajęcia plastyczne (laurka dla babci i dziadka) , mini tenis halowy, zajęcia ZUMBY oraz gry i zabawy świetlicowe. We wtorek odbył się turniej w mini tenisa stołowego (prowadzony przez pana Romana Klimka), warsztaty plastyczne pt. „Magiczne lampiony” oraz „Karnawałowe maski”, jak również gry i zabawy świetlicowe. W środę mieliśmy wycieczkę autokarową , kulturalno-rekreacyjną do Jeleniej Góry – Cieplic. W teatrze zdrojowym obejrzeliśmy spektakl pt. „Cyrk Doktora Dolittle”, potem byliśmy na lodowisku, gdzie uczyliśmy się jeździć na łyżwach (było wiele uciechy, nie obyło się bez wywrotek). Pobyt w Cieplicach zakończyliśmy konsumpcją pysznej pizzy. W czwartek na zajęciach plastycznych pt. „Zaczarowana dłoń” stworzyliśmy piękne prace i okazało się ,że jesteśmy bardzo kreatywni. W zajęciach sportowych na sali gimnastycznej mogliśmy się wyżyć w różnych rozgrywkach sportowych. Kto nie lubi się ruszać grał w gry planszowe lub układał puzzle. W piątek oprócz zajęć sportowych, gier i zabaw świetlicowych odbyły się również warsztaty pt. „Zabawa z fotografią”. Codziennie panie ze świetlicy z pomocą starszych dziewcząt robiły nam przepyszne kanapki i tosty, którymi się zajadaliśmy. Były również słodkie niespodzianki. Tydzień minął nam bardzo szybko, bawiliśmy się super, zajęcia były atrakcyjne, więc z utęsknieniem czekamy na II tydzień ferii (podobno czeka nas wiele niespodzianek).

Czytaj więcej: Ferii zimochych tydzień 1

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146