przerwa1

eu

Artykuły

Co dobre szybko się kończy.

25 lutego (piątek) zakończyły się ferie zimowe w świetlicy środowiskowej „PLUS” na Białej Dolinie. Z ferii skorzystało 32 dzieci ze Szklarskiej Poręby. Drugi tydzień ferii zaczęliśmy od gier i zabaw oraz zajęć sportowych z udziałem wolontariuszy z KLANZY. We wtorek (22.02.) odbył się turniej tenisa halowego przeprowadzony przez p. Romana Klimka. Najlepszą tenisistką okazała się Karolina Swoboda (I miejsce). II miejsce przypadło Patrycji Kulikowskiej, a III – Jasiowi Skawińskiemu. W środę pieszo dotarliśmy do Karkonoskiego Centrum Edukacji, gdzie obejrzeliśmy wystawę najlepszych fotografii przyrodniczych na świecie. Doznaliśmy wielu wrażeń i stwierdziliśmy jednogłośnie, że natura jest piękna. W czwartek (24.02.) odbyła się wycieczka kulturalno-rekreacyjna do Jeleniej Góry. W programie mieliśmy:

• Kino Grand – film pt. „Żółwik Sammy” • Wizyta w Mc Donalds – drugie śniadanie • Lodowisko – nauka jazdy na łyżwach (nie obyło się bez „wywrotek”)

W piątek wzięliśmy udział w imprezie „Dzień na biegówkach”, w okolicach Chatki Robaczka (startowało 20 zawodników). Po biegach piekliśmy kiełbaski przy ognisku i delektowaliśmy się pysznym sernikiem, który ufundował nam właściciel Chatki Robaczka – p. Andrzej Kohyt. Impreza zakończyła się rozdaniem dyplomów i nagród. Dzieci i wychowawcy świetlicy „PLUS” składają serdeczne podziękowania dla p. Romana Klimka oraz p. Andrzeja Kohyta (Robaczka) za bezinteresowną pomoc w organizacji imprez i za to, że są naszymi przyjaciółmi.

Do zobaczenia za rok!

Ferie zimowe 2011

FERIE ZIMOWE 2011 r.  – świetlica środowiskowa „PLUS” Biała Dolina.

Zajęcia od 14.02 – 25.02. 2011r. w godz. 10:00 – 14:00. „JAK TU JASNO, JAK TU BIAŁO, ŚNIEG OBSYPAŁ ZIEMIĘ CAŁĄ?” Już pierwszy tydzień ferii za nami, a śniegu mało, jak na lekarstwo – powyższe hasło nie zadziałało. My jednak nie nudzimy się, miło i twórczo spędzamy wolny czas. Tydzień zaczęliśmy od Walentynek, powstały piękne i kolorowe prace o tej tematyce. W ramach integracji każdy wykonał swoją wizytówkę (imię + hobby) techniką kolażu. Również w grupach stworzyliśmy „Wizytówkę a, la witraż” , gdzie każdy pozostawił małą cząstkę siebie. Były także prace z masy solnej o tematyce „Sporty zimowe w górach”. Oprócz aktywnej twórczości plastycznej trenowaliśmy tenis halowy z p. Romanem Klimkiem ( oj, pot się lał ….) . W przyszłym tygodniu odbędzie się turniej tenisa (będą nagrody). Dużo radości dostarczyły nam gry i zabawy świetlicowe: kalambury, konkursy, zabawy ruchowe i sportowe (rywalizacja w grupach). Wreszcie zaczął sypać śnieg i mamy taką cichą nadzieję, że następny tydzień spędzimy na białych szaleństwach. A w planie mamy m.in. zawody w biegach narciarskich, śniegolepy, kulig, ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz wiele innych niespodzianek.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146