przerwa1

eu

Artykuły

Bawimy się w cyrk

W przedostatnim tygodniu półkolonii gościliśmy w świetlicach dwie grupy studentów – wolontariuszy. Jedna z grup przyjechała z projektem modelarskim a druga z cyrkowym. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, kleiły modele samolotów, czołgów i okrętów. Uczyły się sztuczek cyrkowych: żonglowania talerzami, chustkami i piłkami. Ćwiczyły diabolo, poi treningowe i ogniowe, przebierały się za klaunów. Poznały nowe gry i zabawy integracyjne oraz tańce. Podczas zajęć panowała miła atmosfera i radość.

MINI olimpiada projektora

Od 11 do 15 lipca dzieci ze świetlicy środowiskowej „PLUS” brały udział w „MINI OLIMPIADZIE PROJEKTORA” . Codziennie odbywały się różne konkurencje sportowe np.: tor przeszkód, biegi, gry zespołowe, rzuty do celu, zabawy sprawnościowe, za które uczestnicy otrzymywali punkty. Przeprowadzono konkurs wiedzy ogólnej, który również liczył się do końcowej punktacji. Zajęcia prowadzone były wg projektu , z którym przyjechali do nas studenci – wolontariusze z Elbląga. Dzieci wykazały się duchem sportowym, entuzjazmem i wytrwałością . Zdrowa rywalizacja sprawiła im wiele radości i zadowolenia. Na zakończenie olimpiady dla najlepszych sportowców zostały wręczone dyplomy i medale oraz puchar z dedykacją: „Dla świetlicy środowiskowej „PLUS” - Przyjaciół wolontariuszy z Elbląga – za udział w – Mini olimpiadzie Projektora – Szklarska Poręba 2011.

25 osobową grupę taneczną z Białorusi

6 i 8 lipca 2011 r. gościliśmy na świetlicy 25 osobową grupę taneczną z Białorusi wraz z opiekunami. W środę wybraliśmy się na plac zabaw przy Przedszkolu Nr 2 na Osiedlu Huty, aby się zintegrować i lepiej poznać. W piątek pogoda nie dopisała, ale to nie przeszkodziło nam we wspólnych zajęciach takich jak: gry i zabawy sportowe na sali gimnastycznej oraz zajęcia plastyczne. Planowane ognisko zastąpiliśmy kiełbaskami z piekarnika . Dzieci zatańczyły nam 4 tańce (byliśmy pod wrażeniem) , a pani Natalia o pięknym, niepowtarzalnym głosie zaśpiewała kilka piosenek. Było bardzo miło i sympatycznie , co widać na poniższych zdjęciach.

W zamku śląskich legend.

19 lipca 2011 r. odbyła się autokarowa wycieczka do magicznego miejsca w Pławnej oraz Pilchowic. Dzieci z obu świetlic mogły za pomocą własnych dłoni tchnąć życie w uśpione lalki (animacja), cofnąć się w czasie i doświadczyć opowieści z pogranicza prawdy i baśni. W zamku wysłuchały i obejrzały wyjątkowe historie ( opowiadane przez postaci - lalki), które przed wiekami kształtowały Sudety i Karkonosze. W trzech pracowniach odkrywały tajniki kowalstwa, litografii i ceramiki, aby poczuć klimat czasów, o których opowiadały kukły. Brały udział w warsztatach teatralnych, nakładały maski i próbowały odgrywać różne scenki. Mogły też przeobrazić się w dawnych rycerzy i m.in. spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku. Wizyta w zamku zakończyła się pieczeniem kiełbasek i zabawami na placu zabaw. W drodze powrotnej zajechaliśmy do Pilchowic , aby obejrzeć zaporę na rzece Bóbr. Pogoda nam dopisała, zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Szklarskiej Poręby. Galeria zdjęć.

Grupa dzieci w parku rekreacyjnym na Białej Dolinie.

Dzięki uprzejmości pana Romana Klimka 7 lipca przy ładnej pogodzie, 30-sto osobowa grupa dzieci ze świetlicy środowiskowej „PLUS” wraz z opiekunami, korzystała z uroków przepięknie położonego parku rekreacyjnego na Białej Dolinie. Dzieci uczyły się grać w tenisa ziemnego na przygotowanych kilku polach do „mini tenisa”. Korzystały z placu zabaw, boiska do siatkówki plażowej, grały w koszykówkę i tenisa stołowego. Zauroczone, wygrzane na słoneczku, będą miło wspominać pobyt na „Białej Dolinie”. Poniżej galeria zdjęć.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146