przerwa1

eu

Artykuły

Drugi tydzień akcji AKTYWNE LATO

Drugi  tydzień  akcji  AKTYWNE  LATO ,dzieci ze świetlicy  PLUS  spędziły na  grach i zabawach na świeżym  powietrzu. W  poniedziałek  i  wtorek  odwiedziliśmy  Rodzinny Park- Esplanada,  gdzie  zjeżdżaliśmy  rynną oraz hasaliśmy do woli na placu zabaw. W środę mieliśmy wycieczkę na Wysoki Kamień, w trakcie której odbył się konkurs przyrodniczo-geograficzny z nagrodami.  W czwartek  zapanowaliśmy wycieczkę turystyczno-krajoznawczą  do Wodospadu Kamieńczyka. Po drodze odwiedziliśmy plac zabaw przy przedszkolu na Hucie. Potem wyruszyliśmy z parkingu bryczkami na konną wycieczkę po najbliższej okolicy. Było cudownie , podziwialiśmy przepiękny krajobraz naszego regionu oraz obcowaliśmy z przyrodą , spotykając ciągle zwierzęta leśne. W piątek dzięki uprzejmości p. Romana Klimka udaliśmy się do Parku Rekreacyjnego na Białej Dolinie, gdzie uczyliśmy się grać w tenisa ziemnego, mini hokeja oraz siatkówkę plażową. Było wiele radości i wrażeń. Galeria zdjęć

Pierwszy tydzień wakacji w świetlicy „PLUS”

Pierwszy tydzień wakacji w świetlicy „PLUS” pomimo złej pogody upłynął nam wesoło i bardzo pracowicie. Poniedziałek zaczęliśmy od gier i zabaw integracyjnych, ponieważ do naszej świetlicy zapisały się na okres wakacji nowe dzieci z miasta. We wtorek czerpaliśmy radość ze wspólnej zabawy, odbywały się zajęcia z PEDAGOGIKI ZABAWY, do których wykorzystywaliśmy  balony, chustę KLANZY, piłeczki do masażu itp. W środę przenieśliśmy się do krainy bajki o „Ćwierćlandzie”. Było losowanie kolorowych krain, wykonywanie paszportów, aranżacja swojego landu. Każda kraina przygotowywała własne godło, hymn, flagę, wierszyk oraz okrzyk. W czwartek była gimnastyka  i zabawa oparta na  metodach W. Sherborne i R. Labana oraz zajęcia z PEDAGOGIKI ZABAWY. Bawiliśmy się również w teatr, wykonując własne kostiumy i prezentując wyreżyserowane przez dzieci przedstawienia. W piątek wreszcie pogoda nam dopisała i  wzięliśmy udział w imprezie „110 lat Kolei Izerskiej”. Oglądaliśmy zabytkową lokomotywę, która przyjechała z Korzenowa na stację  w Szklarskiej Porębie Górnej. Obejrzeliśmy również stoiska z modelami  starych pociągów, z minerałami i biżuterią oraz z innymi wyrobami rzemieślników Dolnego Śląska. Organizatorów imprezy zdobiły kotyliony wykonane przez dzieci i wychowawców ze świetlicy „PLUS”.

Akademia Bezpiecznego Dziecka

W dniu 10 maja 2012 r. w świetlicy „PLUS”  w ramach prowadzonego przez sierżant Małgorzatę Witczak programu prewencyjnego pn. „Akademia Bezpiecznego Dziecka” zrealizowano temat:

 • bezpieczne posługiwanie się urządzeniami elektrycznymi: przekazanie dzieciom informacji na temat zagrożeń z jakimi mogą się spotkać w domu oraz na zewnątrz - związanych z prądem elektrycznym ( pokaz multimedialny)
 • zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego kontaktu z psem (pozycja „żółwik”, „drzewko” -ćwiczenia )
 • poznanie sytuacji zagrażającym zdrowiu i życiu ludzkiemu oraz nauczanie zachowania przy udzielaniu pierwszej pomocy przed medycznej
 • przypomnienie numerów alarmowych oraz zasad ich używania tylko w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu (rozmowy stymulowane z udziałem dzieci)

Czytaj więcej: Akademia Bezpiecznego Dziecka

Wakacje - Aktywne Lato"

ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA „PLUS” w Szklarskiej Porębie
ul. Słowackiego 13
tel. 075 717 48 36

ZAPRASZA WSZYSTKIE DZIECI NA PÓŁKOLONIE „AKTYWNE LATO”
Od  02.07.2012r. do 31.07.2012 r. w godz. od 9:00 do 13:00

W PROGRAMIE PRZEWIDZIANE SĄ:

 • TURNIEJE SPORTOWE
 • GRY I ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU
 • GRY I ZABAWY ŚWIETLICOWE - KONKURSY
 • WYCIECZKI KRAJOZNAWCZE (PIESZE I AUTOKAROWE)
 • WARSZTATY TEATRALNE
 • WARSZTATY PLASTYCZE
 • EKOLOGIA NA CO DZIEŃ – ZAJĘCIA W  KCE
 • POSIŁEK I SŁODKI POCZĘSTUNEK
 • ATRAKCJE I NIESPODZIANKI

 

ZAPISY  NA PÓŁKOLONIE  OD 02.07.2012 r. W GODZINACH OD 9:00 – 13:00 W ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ „PLUS”

Koszt 1 dnia pobytu dziecka wynosi 5 zł.

ZAPRASZAMY!

Zakończono ferie z bałwankiem w świetlicy „PLUS”

W drugim tygodniu ferii tj. 23 stycznia, z okazji Dnia Babci i Dziadka   wybraliśmy  się  z wizytą  do ZOL-u przy ul. Szpitalnej .  Przedstawiliśmy  program artystyczny, w którym znalazły się wiersze, piosenki,  przedstawienie pt. „Rzepka” J. Tuwima oraz taniec do utworu  „Waka, waka”. Po występie   obdarowaliśmy seniorów  własnoręcznie wykonanymi upominkami . Było wiele radości i wzruszeń. We wtorek trenowaliśmy tenis halowy pod okiem pana Romana Klimka, a w czwartek odbył się turniej , w którym wyłoniono zwycięzców . W środę przy słonecznej, choć mroźnej pogodzie odbył się kulig. Wyruszyliśmy saniami z parkingu na Hucie , kierując się aż do pętli przecinającej nartostradę „Lolobrygida”. W czasie sanny podziwialiśmy przepiękny krajobraz naszych gór i drzew pokrytych śniegiem   i szadzią. Na koniec imprezy przy ognisku piekliśmy kiełbaski i chleb. Dopisał nam apetyt i dobry humor. Podczas ferii aura nam sprzyjała , więc dużo czasu spędziliśmy na śnieżnych igraszkach. W piątek odbyły  się konkursy z nagrodami m.in. „Mam talent – czyli pokaż co potrafisz”. Na zakończenie akcji zimowej otrzymaliśmy  dyplomy oraz upominki.  Zapraszamy znów za rok.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146