przerwa1

eu

Artykuły

Miesiąc grudzień w świetlicy

Miesiąc grudzień w świetlicy „PLUS” minął pod hasłem „Kultywujemy tradycje świąteczne”. Zaczęło się od Mikołajkowej niespodzianki. Później dzieci robiły łańcuch choinkowy na konkurs ogłoszony przez Przedszkole Samorządowe Nr 2 (na 16 łańcuchów, nasz zajął 3 miejsce). Przygotowywały również ozdoby do stroików świątecznych dla społeczności Osiedla Huty. Wykonały dekoracje  w świetlicy pod hasłami: „Dokarmiamy zwierzęta zimą”, „Białe szaleństwa” oraz „ W świąteczne dni magiczna jest miłości moc”. 21 grudnia, w godzinach popołudniowych przy odświętnie udekorowanym stole, odbyło się spotkanie opłatkowo-wigilijne dla dzieci ze świetlicy „PLUS” oraz ich rodziców. Oprócz życzeń, wielu potraw wigilijnych śpiewano wspólnie kolędy i przeprowadzono konkursy. Na zakończenie każde dziecko otrzymało słodką niespodziankę. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Tego dnia delegacja dzieci złożyła pani dyrektor oraz pracownikom MOKSiAL-u serdeczne życzenia świąteczne i wręczyła ręcznie  wykonaną bombkę choinkową. Również w grudniu dzieci ze świetlicy brały udział w bezpłatnych zajęciach bębniarskich oraz  tańca  zumby.

Wizyta

21 listopada o godz. 15:00  dzieci ze świetlicy „PLUS” wraz z wychowawcą udały się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie . Powodem wizyty był Dzień Pracownika Socjalnego. Wychowankowie złożyli serdeczne życzenia pani Dyrektor i wszystkim pracownikom oraz wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę i kompozycję kwiatową(ikebanę). W tym dniu również przypada Dzień Życzliwości, dlatego też zajęcia w świetlicy odbywały się pod tym hasłem. 23 listopada dzieci ze świetlicy brały udział w imprezie „Drzwi otwarte w MOKSiAL-u”. O godz. 15:30 odbył się pokaz tańca orientalnego, a po nim zumby.

Czytaj więcej: Wizyta

Czwarty tydzień akcji AKTYWNE LATO w świetlicy „PLUS” za nami.

Ostatni tydzień akcji AKTYWNE LATO w świetlicy „PLUS” za nami. Niestety, co dobre szybko się kończy. W minionym tygodniu, przy pięknej pogodzie odbyły się różne gry i zabawy sportowe na świeżym powietrzu m.in. zabawy chustą klanzy, rozgrywki w piłkę nożną, w dwa ognie, tor przeszkód itp. Spędziliśmy również miłe chwile w Parku Rodzinnym  - Esplanada korzystając ze wszystkich atrakcji. W środę odbyła się wycieczka autokarowa do Parku Bajek w Karpaczu. Brały w niej udział dzieci ze świetlicy „PLUS” i „CEGIEŁKA”. Było super! Podczas spaceru wytyczonymi ścieżkami przenieśliśmy się w świat bajek braci Grimm, m.in. Królowa Śniegu, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Kopciuszek itd. Do woli korzystaliśmy z atrakcyjnego placu zabaw, parku wodnego oraz toru Summer Tubing, z którego zjeżdżaliśmy na gumowej oponie. W piątek poszliśmy do Dinoparku    w Szklarskiej Porębie Średniej. Tam,  idąc ścieżką edukacyjną obejrzeliśmy rekonstrukcje kilkudziesięciu dinozaurów naturalnej wielkości oraz film w kinie 6D, który dostarczył nam niezapomnianych przeżyć pobudzając wszystkie nasze zmysły. Korzystaliśmy również z dwupoziomowego placu zabaw, olbrzymiej piaskownicy z zakopanym szkieletem dinozaura i placu dmuchańców. Pełni wrażeń wróciliśmy dinobusem do Szklarskiej Poręby Górnej , ponieważ nogi „odmówiły” nam posłuszeństwa. Ostatnie dwa dni w świetlicy „PLUS” spędzimy na zwiedzaniu naszej okolicy. Mamy w planie wycieczkę do lasu z grzybobraniem , podczas której nauczymy się rozpoznawać grzyby jadalne. Na zakończenie przewidujemy drobne upominki dla każdego z uczestników oraz słodki poczęstunek z niespodzianką . Do zobaczenia za rok.

AKTYWNA ŚWIETLICA „PLUS”

1. 19 października 2012 r.  – Dzień Pieczonego Ziemniaka. Tradycją świetlicy są  uroczyste obchody ww. święta. W tym dniu dzieci brały udział w licznych konkursach, dyscyplinach sportowych, zajęciach plastycznych, których głównym bohaterem był „ziemniak”. Impreza zakończyła się wspólnym ogniskiem, przy którym pieczono ziemniaki i kiełbaski oraz wręczeniem nagród  za poszczególne konkurencje. Było wiele zabawy i śmiechu.
2. Dnia 29 października 2012 r. w świetlicy środowiskowej „PLUS” na Białej Dolinie rozpoczęto cykl spotkań  z sierżant policji Małgorzatą Witczak. Tematem pierwszego spotkania było: „Odpowiedzialność prawna osób nieletnich”. Wychowankowie zapoznali się z definicją „osoby  nieletniej w świetle prawa” oraz z konsekwencjami wynikającymi z popełnienia  czynów karalnych oraz z  zachowaniem świadczącym o demoralizacji. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i aktywnym udziałem dzieci.
3. Wychowanka świetlicy „PLUS” – Kasia Ulanowska w ramach projektu KORBA rozpoczęła realizację cyklu warsztatów poświęconych sztuce, a finansowanych przez fundację Rozwoju Społecznego DEMOS. Są to zajęcia plastyczne i manualne dla dzieci np. orgiami, kasztanowe inspiracje, ceramika, bukiety i stroiki jesienne itp.

 

Galeria zdjęć:

Już trzeci tydzień akcji AKTYWNE LATO w świetlicy „PLUS” za nami.

Już trzeci tydzień akcji  AKTYWNE LATO w świetlicy „PLUS” za nami. W poniedziałek 16 lipca wspólnie ze świetlicą „CEGIEŁKA” pojechaliśmy na wycieczkę autokarową do Cyrklandu w Miłkowie. Dzieci z obu świetlic miały okazję zobaczyć mini zoo ( po którym oprowadzał ich przewodnik) oraz bogaty program artystyczny: m.in. bajkę pt. „Pinokio” , iluzję kontaktową i klaunadę. Podczas pobytu dzieci skorzystały również: z żonglerki, animacji, skoków na batucie, chodzeniu po linii poziomej oraz nauki aerobiku. Na koniec imprezy był poczęstunek: pizza i herbata. Niezapomniane wrażenia i dobra zabawa na długo pozostaną nam w pamięci. Pozostałe dni spędziliśmy na grach i zabawach sportowych (m.in.  rozgrywce w piłkę nożną , toru przeszkód, zjeżdżalni itp.) oraz świetlicowych (kalambury, gra w słówka, gry stolikowe, konkurs w układaniu puzzli itp.). Oglądaliśmy również filmy przyrodnicze na DVD pt. „Niesamowita planeta” , słuchaliśmy relaksacyjnej muzyki i tworzyliśmy przepiękne prace na zajęciach plastycznych.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146