przerwa1

eu

Ferie 2018

Ferie zimowe 2018r. w świetlicy środowiskowej  PLUS upłynęły pod hasłem „Bawimy się zdrowo i na sportowo”.Uczestniczyło w nich ok 30 dzieci.
W pierwszym tygodniu pojechaliśmy autokarem do aquaparku w  Świeradowie  Zdroju i tam korzystaliśmy z różnych atrakcji i doskonaliliśmy technikę pływania. Dzięki uprzejmości pana Romana Klimka odbył się mini tenis halowy oraz „Dzień na śniegu”, gdzie zjeżdżaliśmy na sankach z pobliskiej górki,  piekliśmy kiełbaski przy ognisku, a na koniec imprezy  każdy uczestnik został przewieziony skuterem śnieżnym przez pana Romana.Wszyscy świetnie się bawili, apetyty dopisywały. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kulinarne: pieczenie pierników i faworków, dekorowanie tortów oraz ciasteczek (najlepiej wychodziła nam degustacja). Nie mogło zabraknąć również zajęć plastycznych (kolorowanki, zawieszki z masy solnej itp.), gier na play station, komputerowych oraz planszowych.


W drugim tygodniu byliśmy w Jeleniej Górze w kinie Helios na premierze filmu pt. „Tedi i mapa skarbów”. Dzieci przed seansem wzięły udział w konkursie wiedzy z archeologii. Przez okres ferii towarzyszyły nam również gry i zabawy świetlicowe, spacery po mieście m.in. do Parku Rozrywki „Esplanada”, gdzie na lodowisku doskonaliliśmy naukę jazdy na łyżwach.
Na zakończenie ferii byliśmy w kawiarnii „Fantazja” na słodkim poczęstunku (deserze lodowym-pycha !). Dzieci aktywnie i przyjemnie spędziły czas na swietlicy, wróciły pełne wrażeń

WAKACJE 2017 W ŚWIETLICY PLUS

POD HASŁEM: „BAJECZNE WAKACJE”

Druga połowa „Bajecznych wakacji” w świetlicy PLUS była również pełna atrakcji. Odbyły się trzy wycieczki autokarowe m.in. do „Pałacowej Bawialni” w  Kowarach, gdzie zjeżdżaliśmy na pontonach, skakaliśmy z wieży, pływaliśmy łódkami i korzystaliśmy z wielu dmuchańców. Doskonaliliśmy naukę pływania na basenie w Miłkowie. W „Parku bajek” w Karpaczu czekały na nas różne gry i zabawy (karuzele, trampolina, huśtawki, zjazd pontonem itp.). W Western City w Ściegnach zdobywaliśmy punkty w poszczególnych dyscyplinach na odznakę szeryfa. Oglądaliśmy pokazy tańców indiańskich, popisy kowbojów itd.
W ostatnim tygodniu odbyła się wycieczka autokarowa do Pławnej do „Zamku Śląskich Legend” (średniowieczny gród, Arka Noego). Uczestniczyliśmy również w warsztatach ceramicznych, linorytnicznych, kowalskich itd. Pobyt uwieńczyło ognisko z pieczeniem kiełbasek. Zakończenie akcji lato w mieście odbyło się w Żelaznym Tyglu Walońskim w Szklarskiej Porębie. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in. zwiedzanie z przewodnikiem skansenu, wysłuchanie historii regionu wraz z uruchamianiem urządzeń górniczo-hutniczych, zajęcia twórcze, poszukiwanie skarbu, ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Dobrą zabawę mieliśmy w miejskim Parku Rozrywki ESPLANADA (dmuchańce, wieża emocji, trampolina itd.). Jak w poprzednich tygodniach spacerowaliśmy po lesie zbierając jagody grzyby, a w upalne dni plażowaliśmy

WAKACJE W ŚWIETLICY PLUS POD HASŁEM: „BAJECZNE WAKACJE”

Połowa bajecznych wakacji w świetlicy środowiskowej PLUS już za nami. W pierwszym tygodniu chodziliśmy kąpać się  nad rzekę Kamienną i spacerowaliśmy po malowniczych miejscach Szklarskiej Poręby.
    W drugim tygodniu odbyła się wycieczka autokarowa do kina Grand. Zaopatrzeni w popcorn i dobre humory obejrzeliśmy film pt. „Gru, Dru i minionki”. W drodze powrotnej zajechaliśmy do Mc Donald'a na lody. Na następny dzień wybraliśmy się pociągiem czeskich kolei do Jakuszyc, a stamtąd czerwonym szlakiem wspięliśmy się na górę do schroniska „ na Orlu”. Tam piekliśmy kiełbaski,  kąpaliśmy się w pobliskim potoku, zrywaliśmy jagody, a nawet zebraliśmy koszyk grzybów. W dni, w które za oknem nie dopisała pogoda, urządzaliśmy w świetlicy gry i zajęcia sportowe na sali gimnastycznej, zajęcia plastyczne oraz kulinarne podczas których szykowaliśmy przepyszne sałatki, tosty, desery lodowo-owocowe mniam, mniam...
    W trzecim tygodniu letnich przygód, wypraw ze świetlicy było całe mnóstwo m.in. piesze wycieczki po Szklarskiej Porębie (Białe Skały, wodospad Kamieńczyka, zbieranie grzybów i jagód). W aquaparku w Świeradowie Zdroju korzystalismy z wielu atrakcji (pontony, jacuzzi), również doskonaliliśmy naukę pływania. Po basenie spacerowaliśmy uliczkami miasta i podziwialiśmy jego walory turystyczno-architektoniczne (Dom Zdrojowy, gdzie zakosztowaliśmy wod żródlanych). Nadmiar energii wyładowaliśmy na fantastycznym placu zabaw.

Ferie zimowe 2017

Od dnia 13.02.2017r. do 24.02.2017r.  w Świetlicy Środowiskowej „PLUS” na Białej Dolinie  trwały ferie zimowe pod hasłem: „My się zimy nie boimy, aktywnie ją spędzimy”. Opieką objęto  34 dzieci z miasta.
Zgodnie z hasłem ferie rozpoczęliśmy od zwiedzania wystawy klocków LEGO. Następnie przez dwa dni pod okiem pana Romana Klimka graliśmy w mini tenisa halowego, który zakończył się turniejem i wyłonieniem zwycięzców.
W czwartek odbyła się wycieczka autokarowa do Teatru Animacji w Jeleniej Górze na przedstawienie pt. „Rydygier, mój przyjaciel wampir”. Po spektaklu w świetnych humorach udaliśmy się do Mc Donald's na pyszny posiłek.
Drugi tydzień zaczęliśmy od zjazdów saneczkowych na stoku, które zakończyły się wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek oraz jazdą na skuterze  śnieżnym. Skuterem kierował pan Roman. Kolejną atrakcją była wycieczka autokarowa do aquaparku w Świeradowie Zdroju, gdzie korzystaliśmy z wodnych atrakcji.
W świetlicy odbywały się różnego rodzaju zajęcia np. gry i zabawy świetlicowe, rozgrywki sportowe, seanse filmowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kulinarne min. pieczenie ciastek, faworków, przygotowywanie pysznych lodowych deserów, owocowych sałatek itp.
Rozwijaliśmy talenty plastyczne wykonując prace tematyczne (walentynki, karnawał, sporty zimowe). W ostatnim dniu rozkoszowaliśmy się pysznymi naleśnikami z owocami, serkiem oraz bitą śmietaną z polewą truskawkową. Niebo w gębie! Na zakończenie zimowej akcji wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.
Serdecznie dziękujemy życzliwym osobom, dzięki którym zapewniliśmy naszym podopiecznym niezapomniane wrażenia.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146