przerwa1

eu

Ferie w Plusie i Cegiełce

Dobiegła końca akcja „Ferie w mieście” organizowana przez placówki wsparcia dziennego działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. W czasie dwóch tygodni ferii w zajęciach w obu świetlicach uczestniczyło dziennie średnio ok. 45 dzieci w tym również dzieci, które na co dzień nie są wychowankami świetlic.
Nowością w tym roku był fakt, że wychowankowie obu świetlic większość czasu spędzali wspólnie. Do największych atrakcji przygotowanych przez wychowawców świetlic dzieci zaliczyły wyjazdy do kina Helios w Jeleniej Górze. Dzieci miały możliwość obejrzeć nowości filmowe: „Spiderman Uniwersum” oraz Mary Poppins powraca”. Niezapomniane chwile zapewniły także dwa wyjazdy do Aquaparku w Świeradowie Zdroju.


W czasie tegorocznych ferii wychowawcy świetlic nie zapomnieli także o zajęciach ruchowych. Dzieci, dzięki uprzejmości osób zarządzających Rodzinnym Parkiem Esplanada skorzystały z lodowiska i wielu atrakcji tegoż parku oraz wzięły udział w przygotowanych we współpracy z p. Romanem Klimkiem zimowych zajęciach sportowych. Wiele radości i przeżyć dostarczył dzieciom i wychowawcom wspólny kulig.
W piątek 1 lutego Wychowankowie Cegiełki zaprosili swoich kolegów z Plusa do Szklarskiej Poręby Dolnej na wspólny Bal Karnawałowy. Natomiast wychowankowie Plusa w ostatni dzień ferii zorganizowali zabawę „Mam talent”.
Akcja „Ferie w mieście” finansowana była ze środków budżetu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, uzyskanych z wydawanych miejscowym podmiotom zezwoleń na sprzedaż wyrobów alkoholowych (MOPS-MSL)

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146