przerwa1

eu

Co dobre szybko się kończy.

25 lutego (piątek) zakończyły się ferie zimowe w świetlicy środowiskowej „PLUS” na Białej Dolinie. Z ferii skorzystało 32 dzieci ze Szklarskiej Poręby. Drugi tydzień ferii zaczęliśmy od gier i zabaw oraz zajęć sportowych z udziałem wolontariuszy z KLANZY. We wtorek (22.02.) odbył się turniej tenisa halowego przeprowadzony przez p. Romana Klimka. Najlepszą tenisistką okazała się Karolina Swoboda (I miejsce). II miejsce przypadło Patrycji Kulikowskiej, a III – Jasiowi Skawińskiemu. W środę pieszo dotarliśmy do Karkonoskiego Centrum Edukacji, gdzie obejrzeliśmy wystawę najlepszych fotografii przyrodniczych na świecie. Doznaliśmy wielu wrażeń i stwierdziliśmy jednogłośnie, że natura jest piękna. W czwartek (24.02.) odbyła się wycieczka kulturalno-rekreacyjna do Jeleniej Góry. W programie mieliśmy:

• Kino Grand – film pt. „Żółwik Sammy” • Wizyta w Mc Donalds – drugie śniadanie • Lodowisko – nauka jazdy na łyżwach (nie obyło się bez „wywrotek”)

W piątek wzięliśmy udział w imprezie „Dzień na biegówkach”, w okolicach Chatki Robaczka (startowało 20 zawodników). Po biegach piekliśmy kiełbaski przy ognisku i delektowaliśmy się pysznym sernikiem, który ufundował nam właściciel Chatki Robaczka – p. Andrzej Kohyt. Impreza zakończyła się rozdaniem dyplomów i nagród. Dzieci i wychowawcy świetlicy „PLUS” składają serdeczne podziękowania dla p. Romana Klimka oraz p. Andrzeja Kohyta (Robaczka) za bezinteresowną pomoc w organizacji imprez i za to, że są naszymi przyjaciółmi.

Do zobaczenia za rok!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146