przerwa1

eu

Projekt Aktywni, zintegrowani, silniejsi !

Rok pracy projektowej za nami!
Projekt Aktywni, zintegrowani, silniejsi szansą na rozwój! Czy po roku pracy jego uczestnicy to potwierdzają? Może zadają sobie pytanie: czy było warto tak ciężko pracować...?
Czas bilansów zbliża się nieuchronnie, jest planowany na grudzień 2018. Wówczas po raz drugi, w pięknym i gościnnym obiekcie Karkonoskiego Parku Narodowego, w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie, uczestnicy projektu będą pogłębiać wiedzę o przyrodniczych i krajobrazowych skarbach naszego regionu.  Następnie wspólnie z władzami miasta - beneficjentem projektu jest Miasto Szklarska Poręba oraz z załogą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej realizującą działania, podejmą się podsumowania całości, w tym zmian jakich doświadczyli.


W tej chwili jednak cała uwaga większości uczestników skoncentrowana jest na przygotowaniach do egzaminów z prawa jazdy kategorii B i C. Egzamin na prawo jazdy, choć obrośnięty wieloma mitami, da się szczęśliwie zdać – dokonała tego Pani Agata i to za pierwszym podejściem. Gratulujemy!  Inne trzy uczestniczki, również nie muszą się już stresować ocenami, szczęśliwie zakończyły swój kurs egzaminem państwowym -Pani Anno, Ludmiło i Marleno chylimy głowy w uznaniu.
Finał już blisko, ale wciąż jeszcze pozostały zadania do zrealizowania, w tym praca wolontariuszy na rzecz innych. Jest to praca nieodpłatna ale za to przynosząca wiele radości i satysfakcji. Takie spostrzeżenia uczestników odnotowujemy niemalże od pierwszych wspólnie realizowanych wydarzeń - zdjęcia z nich mówią same za siebie.
Najtrudniej jest zwykle tuż przed ważnymi rozstrzygnięciami, jednakże na podstawie doświadczeń z rocznej współpracy, mamy głębokie przekonanie o Waszych umiejętnościach radzenia sobie ze stawianymi przez życie (i projekt) wyzwaniami.   Mocno trzymamy kciuki i czekamy na dobre informacje oraz radosny finał

Elżbieta Pawłowska wraz z Załogą MOPS
Koordynator Projektu
Aktywni, zintegrowani, silniejsi

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146