przerwa1

eu

Wycieczka "Koleją Izerską" do Harrachova

11 lipca 2010 r. Klub Integracji Społecznej zorganizował wycieczkę integracyjną dla mieszkańców Szklarskiej Poręby do Harrachova. Wszyscy chętni (13 osób) zebrali się o 9.50 na stacji Szklarska Poręba Dolna, skąd odjechali pociągiem do Szklarskiej Poręby Górnej, by następnie przesiąść się do nowego szynobusu, który jechał przepiękną trasą Kolei Izerskiej.

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzenia najstarszej huty szkła w Czechach, w której niestety muzeum było nieczynne, ale podziwialiśmy za to proces wyrobu szklanych naczyń. Po krótkim odpoczynku przy kuflu zimnego napoju, wyruszyliśmy zdobywać Ćertovą Hore na której jest położona „mamucia” skocznia. Odważniejsi zdecydowali się wyjechać wyciągiem na samą górę, skąd roztacza się piękny widok na miasto Harrachov oraz Karkonosze – Szrenica i Góry Izerskie – Liberec – Jeśted.

Mulawski wodospad dostarczył wszystkim niesamowitych wrażeń estetycznych oraz pozwolił na schłodzenie wyczerpanych uczestników naszej wycieczki w chłodnych wodach górskiej rzeki. Po chwili odpoczynku wszyscy udali się na przystanek autobusowy, skąd komunikacją zastępczą, pełni wrażeń - wyruszyliśmy w powrotną drogę do Szklarskiej Poręby Dolnej, w której byliśmy o 17.00

Zbigniew Żurowski Koordynator KIS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146