przerwa1

eu

Ferie 2018

Ferie zimowe 2018r. w świetlicy środowiskowej  PLUS upłynęły pod hasłem „Bawimy się zdrowo i na sportowo”.Uczestniczyło w nich ok 30 dzieci.
W pierwszym tygodniu pojechaliśmy autokarem do aquaparku w  Świeradowie  Zdroju i tam korzystaliśmy z różnych atrakcji i doskonaliliśmy technikę pływania. Dzięki uprzejmości pana Romana Klimka odbył się mini tenis halowy oraz „Dzień na śniegu”, gdzie zjeżdżaliśmy na sankach z pobliskiej górki,  piekliśmy kiełbaski przy ognisku, a na koniec imprezy  każdy uczestnik został przewieziony skuterem śnieżnym przez pana Romana.Wszyscy świetnie się bawili, apetyty dopisywały. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kulinarne: pieczenie pierników i faworków, dekorowanie tortów oraz ciasteczek (najlepiej wychodziła nam degustacja). Nie mogło zabraknąć również zajęć plastycznych (kolorowanki, zawieszki z masy solnej itp.), gier na play station, komputerowych oraz planszowych.


W drugim tygodniu byliśmy w Jeleniej Górze w kinie Helios na premierze filmu pt. „Tedi i mapa skarbów”. Dzieci przed seansem wzięły udział w konkursie wiedzy z archeologii. Przez okres ferii towarzyszyły nam również gry i zabawy świetlicowe, spacery po mieście m.in. do Parku Rozrywki „Esplanada”, gdzie na lodowisku doskonaliliśmy naukę jazdy na łyżwach.
Na zakończenie ferii byliśmy w kawiarnii „Fantazja” na słodkim poczęstunku (deserze lodowym-pycha !). Dzieci aktywnie i przyjemnie spędziły czas na swietlicy, wróciły pełne wrażeń

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146