przerwa1

eu

projekt „Akcja społeczna- sprzątanie cmentarza”.

"Gdy przejmuje się zabytki kultury - można mówić tylko o depozycie. To, co należy do
kultury jakiegoś narodu, pozostaje na zawsze jej dorobkiem i chlubą. Depozytariusz zaś bierze na siebie zarazem obowiązki. Po tym, czy je wypełnia, ocenia się jego kulturę; rozliczyć go z tego ma prawo Europa, gdyż i to, co stworzyli Niemcy, i to, co stworzyli Polacy - należy do wspólnej kultury europejskiej."
prof. Jan Józef Lipski

Stowarzyszenie Zdolna Dolna wraz z Klubem Integracji Społecznej działającym przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej zachęcają do oddawania swoich głosów na projekt „Akcja społeczna- sprzątanie cmentarza”.
Projekt ten złożony w ramach III Edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy” ma na celu pozyskanie środków na zakup niezbędnego sprzętu ogrodniczego, który służąc do prac porządkowych osobom zaangażowanym w przywracaniu dawnej świetności zabytkowemu cmentarzowi ewangelickiemu w Szklarskiej Porębie Dolnej, pozwoli na dalszy postęp prac.
Działania te są już kolejnym etapem prac na tej tak ważnej dla historii naszego miasta nekropolii a widoczne efekty tych starań, zachęcają bezsprzecznie do wsparcia projektu.
Robiąc w dniach 1.10-31.10.2017r w marketach Tesco w Jeleniej Górze, Jeleniej Górze Cieplicach i Karpaczu zakupy należy poprosić kasjera o żeton i wrzucić go do urny z nazwą projektu AKCJA SPOŁECZNA - SPRZĄTANIE CMENTARZA.

Więcej informacji: www

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146