przerwa1

eu

Akcja Wakacje w mieście w Placówkach Wsparcia Dziennego

Jak co roku, wychowankowie obu placówek wsparcia dziennego-Świetlicy Środowiskowej „Plus” oraz Świetlicy Środowiskowo-Terapeutycznej „Cegiełka”, -działających przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie uczestniczyli w akcji „Wakacje w mieście”. Akcja cieszyła się powodzeniem także wśród dzieci, które, na co dzień nie uczestniczą w zajęciach na świetlicach. Jednak ze względu na obowiązując przepisy nie wszyscy chętni mogli uczestniczyć w zajęciach.

W świetlicy środowiskowej ,,PLUS” na Białej Dolinie przez cały lipiec w ramach projektu ,,Wakacje 2017” odbywały się zajęcia pod hasłem ,,Bajeczne wakacje”.
W obu placówkach oprócz spacerów, dalszych wycieczek pieszych i animacji czasu wolnego na wychowanków czekały takie atrakcje jak wizyta w kinie Grand w Jeleniej Górze, zabawy w Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada oraz odwiedziny w Termach Cieplickich, Aquaparku w Świeradowie Zdroju oraz na basenie w Miłkowie.
Niebywała atrakcją były dla wszystkich wyjazdy do Zamków Śląskich Legend, Parku Bajek w Karpaczu, miasteczka Western City w Ściegnach oraz Pałacowej bawialni w Kowarach. Wakacyjną przygodę zakończyło wspólne wyjście do Skansenu ,,Żelazny Tygiel”.
Wszyscy uczestnicy akcji serdecznie dziękują wszystkim osobom i podmiotom, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia wakacji.
Wychowankowie świetlic, którzy regularnie uczestniczą w zajęciach wyjechali 17 sierpnia na kolonie do Pucka. Wyjazd był dla uczestników kontynuacją realizowanego w placówkach programu wychowawczo-profilaktycznego. W czasie dwu tygodniowego turnusu dzieci miały okazje poznać Półwysep Helski, Trójmiasto, Władysławowo i Rozewie. Czas wolny koloniści spędzali integrując się z uczestnikami tej samej kolonii z gminy Rozprza.
Akcja Wakacje w mieście w mieście i kolonie finansowane są ze środków budżetu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, uzyskanych z wydawanych miejscowym podmiotom zezwoleń na sprzedaż wyrobów alkoholowych.  Jedenaścioro innych młodych mieszkańców naszego miasta wyjechało w wakacje na bezpłatne kolonie finansowane z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu do Ośrodków kolonijnych w Ustroniu Morskim oraz w Stegnie. (MOPS-MSL)

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146