przerwa1

eu

WAKACJE W ŚWIETLICY PLUS POD HASŁEM: „BAJECZNE WAKACJE”

Połowa bajecznych wakacji w świetlicy środowiskowej PLUS już za nami. W pierwszym tygodniu chodziliśmy kąpać się  nad rzekę Kamienną i spacerowaliśmy po malowniczych miejscach Szklarskiej Poręby.
    W drugim tygodniu odbyła się wycieczka autokarowa do kina Grand. Zaopatrzeni w popcorn i dobre humory obejrzeliśmy film pt. „Gru, Dru i minionki”. W drodze powrotnej zajechaliśmy do Mc Donald'a na lody. Na następny dzień wybraliśmy się pociągiem czeskich kolei do Jakuszyc, a stamtąd czerwonym szlakiem wspięliśmy się na górę do schroniska „ na Orlu”. Tam piekliśmy kiełbaski,  kąpaliśmy się w pobliskim potoku, zrywaliśmy jagody, a nawet zebraliśmy koszyk grzybów. W dni, w które za oknem nie dopisała pogoda, urządzaliśmy w świetlicy gry i zajęcia sportowe na sali gimnastycznej, zajęcia plastyczne oraz kulinarne podczas których szykowaliśmy przepyszne sałatki, tosty, desery lodowo-owocowe mniam, mniam...
    W trzecim tygodniu letnich przygód, wypraw ze świetlicy było całe mnóstwo m.in. piesze wycieczki po Szklarskiej Porębie (Białe Skały, wodospad Kamieńczyka, zbieranie grzybów i jagód). W aquaparku w Świeradowie Zdroju korzystalismy z wielu atrakcji (pontony, jacuzzi), również doskonaliliśmy naukę pływania. Po basenie spacerowaliśmy uliczkami miasta i podziwialiśmy jego walory turystyczno-architektoniczne (Dom Zdrojowy, gdzie zakosztowaliśmy wod żródlanych). Nadmiar energii wyładowaliśmy na fantastycznym placu zabaw.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146