przerwa1

eu

Ferie zimowe 2017

Od dnia 13.02.2017r. do 24.02.2017r.  w Świetlicy Środowiskowej „PLUS” na Białej Dolinie  trwały ferie zimowe pod hasłem: „My się zimy nie boimy, aktywnie ją spędzimy”. Opieką objęto  34 dzieci z miasta.
Zgodnie z hasłem ferie rozpoczęliśmy od zwiedzania wystawy klocków LEGO. Następnie przez dwa dni pod okiem pana Romana Klimka graliśmy w mini tenisa halowego, który zakończył się turniejem i wyłonieniem zwycięzców.
W czwartek odbyła się wycieczka autokarowa do Teatru Animacji w Jeleniej Górze na przedstawienie pt. „Rydygier, mój przyjaciel wampir”. Po spektaklu w świetnych humorach udaliśmy się do Mc Donald's na pyszny posiłek.
Drugi tydzień zaczęliśmy od zjazdów saneczkowych na stoku, które zakończyły się wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek oraz jazdą na skuterze  śnieżnym. Skuterem kierował pan Roman. Kolejną atrakcją była wycieczka autokarowa do aquaparku w Świeradowie Zdroju, gdzie korzystaliśmy z wodnych atrakcji.
W świetlicy odbywały się różnego rodzaju zajęcia np. gry i zabawy świetlicowe, rozgrywki sportowe, seanse filmowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kulinarne min. pieczenie ciastek, faworków, przygotowywanie pysznych lodowych deserów, owocowych sałatek itp.
Rozwijaliśmy talenty plastyczne wykonując prace tematyczne (walentynki, karnawał, sporty zimowe). W ostatnim dniu rozkoszowaliśmy się pysznymi naleśnikami z owocami, serkiem oraz bitą śmietaną z polewą truskawkową. Niebo w gębie! Na zakończenie zimowej akcji wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.
Serdecznie dziękujemy życzliwym osobom, dzięki którym zapewniliśmy naszym podopiecznym niezapomniane wrażenia.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146