przerwa1

eu

Sprawozdanie z wakacji 2016

W świetlicy środowiskowej ,,PLUS” na Białej Dolinie przez cały lipiec w ramach projektu ,,Wakacje 2016” odbywały się zajęcia pod hasłem: ,,Małe i duże wakacyjne podróże”. Uczestniczyło w nich około 30 dzieci (w tym 16 z miasta). Podopieczni mieli zapewnioną odpowiednią opiekę przemiłych Pań świetliczanek oraz mnóstwo  atrakcji.


Wakacje rozpoczęły zajęcia pt. ,,Dzień z życia Zeusa” przygotowane przez jedną z wolontariuszek. Gdy w kolejnych dniach na niebie pojawiło się słoneczko, wreszcie mogliśmy wyjść pograć w piłkę na pobliskim orliku. Braliśmy  udział w podchodach, podczas których biegaliśmy po lesie  szukając  karteczek z zadaniami do wykonania ,nieraz trzeba  było nieźle pogłówkować aby je wykonać. Zostaliśmy zaproszeni do Karkonoskiego Parku Narodowego na warsztaty o naszych górach. Dzięki wycieczce do ,,Parku bajek” w Karpaczu wysłuchalismy wielu znanych bajek i  opowieści, bawilismy się na wielkim placu zabaw oraz korzystaliśmy z wielu innych dostępnych tam atrakcji np. zjazd na pontonie. Gościliśmy  również  w  ,,Rodzinnym  Parku Rozrywki Esplanada” godzinami skacząc na dmuchańcach oraz korzystając z takich atrakcji jak wieża emocji, trampolina itp.  Wybawiliśmy się za wszystkie czasy podczas wycieczki do aquaparku w Świeradowie Zdroju , niektórzy nauczyli się pływać. Naukę pływania mogliśmy kontynuować na basenie  w  hotelu ,,Olimp”. Czasami Panie pozwalały nam także grać w gry komputerowe lub oglądać filmy na DVD np. ,,Małego  Księcia”.         W trzecim tygodniu mieliśmy przyjemność wyjechać do Teatru Animacji w  Jeleniej Górze na spektakl pt. ,,Entliczek-pentliczek” . Potem był  spacer po parku, kąpiel w rzece oraz  konsumpcja  pysznej pizzy . Podczas całych wakacji bawiliśmy się także w naszym ulubionym miejscu nad rzeką , zbieraliśmy jagody i grzyby w lesie oraz kosztowaliśmy różnych przysmaków -makaronu z jagodami, naleśników z czekoladą i wielu deserów lodowych. Naszą przygodę zakończyło wyjście do Skansenu ,,Żelazny Tygiel”, gdzie zostaliśmy cudownie oprowadzeni przez Pana Roberta Pawłowskiego. Razem szukaliśmy skarbu, lepiliśmy z gliny, robiliśmy własne bransoletki oraz zjedliśmy grillowane kiełbaski.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizowania naszych zajęć i jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy w tak przyjemny sposób spędzić czas wakacji.


Redaktor:Maja Lewandowska

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146