przerwa1

eu

Hej, hej, Sobótka, sobótka… !!!

Stowarzyszenie Lokalni-Niebanalni i Muzeum Karkonoskie Domu Carla i Gerharta Hautpmannów zapraszają wszystkich mieszkańców na Sobótkę Świętojańską.
W dniu 18 czerwca w Parku Ducha Gór, po godzinie 1900 czekają na Państwa: opowieści o zwyczajach i obrzędach świętojańskich, taniec w kręgu panien świętojańskich, rozstrzygnięcie konkursu na Wypiek Świętojański, konkursy na najpiękniejszy strój i wianek, szukanie kwiatu paproci, występy Tancerzy Ognia, zabawa przy muzyce zespołu Sami Swoi. Przy ognisku upiec można przyniesioną kiełbaskę lub zakupić pyszności i napoje oferowane na miejscu.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na „Wypiek Świętojański” oraz do przywdziania na Sobótkę strojów nawiązujących do zabaw świętojańskich.
    Imprezie towarzyszą wystawa ”Domy Wymieszkane” oraz premiera albumu „Szklarska Poręba”.
    Wcześniej od godziny 11.00 na Skwerze radiowej Trójki odbędzie się organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej, Jarmark świętojański zakończony o godzinie 18.00 barwnym korowodem do Parku Ducha Gór.
Jarmark i Sobótka Świętojańska otwierają trzecią już edycję Festiwalu Ducha Gór – oferty imprez o charakterze kulturalnym, turystycznym i kulinarnym skierowanej zarówno do turystów jak i mieszkańców regionu.

regulamin

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146