przerwa1

eu

Wiosenne stroiki i pisanki na Osiedlu Huty !

W sobotę 12 marca, tradycyjnie już dwa tygodnie przed Wielkanocą z inicjatywy lokalnych liderów Osiedla Huty, członków Stowarzyszenia Lokalni-Niebanalni oraz pracowników MOPS-u na „Świątecznym Spotkaniu Wielkanocnym” w Przedszkolu Samorządowym nr 2 mieszkańcy naszego miasta wykonywali wspólnie przy użyciu różnych technik plastycznych pisanki, palmy, stroiki i inne ozdoby wielkanocne.
Chociaż chyba pogoda zniechęciła wielu stałych bywalców spotkań, ci którzy przybyli na spotkanie, ochoczo wykonywali różne wielkanocne ozdoby. Przy stołach z materiałami plastycznymi zasieli nie tylko mieszkańcy tej części naszego miasta, ale nie zabrakło też gości spoza Osiedla. W tym roku największą popularnością cieszyły się stoiska, na których wykonać można było palmy wielkanocne i stroiki wielkanocne. Dzieci najchętniej ozdabiały pisanki naklejkami i błyszczącymi cekinami, wstążeczkami, kolorowymi piórkami, ale nie zabrakło także amatorów ozdabiania jajek woskiem i barwienia ich tradycyjnymi farbkami.

Na spotkaniu rozstrzygnięto również ogłoszony wcześniej konkurs na Najpiękniejszą Stoik Wielkanocny nawiązujący techniką wykonania do tradycji hutniczych, walońskich regionu. Najwięcej głosów otrzymał stroik wykonany przez Szkolne Koło Artystyczno-Plastyczne ze Szkoły Podstawowej nr 5, w którego wykonanie największy wkład miała uczennica Aneta Stoczyńska. Drugie miejsce ex aequo zajęli bracia Borys i Igor Piotrowscy (Przedszkole Samorządowe nr 2) oraz Maksymilian Lewandowski (Szkoła Podstawowa nr 1). Wyróżnienia otrzymały stroiki: Świetlicy Środowiskowej Plus, Barbary Marcinkowskiej, Jaśka Borkowskiego, Michała Bacy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali specjalne nagrody.


Dziękując za obecność i wspólnie spędzony czas już dziś zapraszamy wszystkich na Osiedle Huty na VI Festyn Hutniczy w dniu 7 maja 2016 r (MOPS-MSL)

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146