przerwa1

eu

Ferie z Cegiełką

W okresie 8-12.02.2016 r. Świetlica środowisko-terapeutyczna „Cegiełka” prowadziła zajęcia dla dzieci i młodzieży ze Szklarskiej Poręby w ramach zimowej akcji „Ferie z Cegiełką”.
Dla uczestników zapewniono szereg interesujących działań  m.in. zajęcia pt. ”Bezpieczne ferie”, warsztaty w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie, zajęcia sportowe na lodowisku w Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada, zwiedzanie wystawy LEGO, seans filmowy w świetlicowym kinie, zajęcia z animacji czasu wolnego (wykorzystanie surowców wtórnych w konkursie „Wspomnienie ferii”), Bal karnawałowy, zajęcia w Pracowni Orange, spotkania Klubu Sportowego „Pomarańczki”. Ponadto najstarsi wychowankowie Świetlicy przebrani w szaty walońskie, brali czynny udział w oficjalnym otwarciu Festiwalu „Trójka górom”.
Nie zabrakło również wspólnych inicjatyw podejmowanych ze Świetlicą środowiskową „Plus”, dzięki czemu dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w wycieczce do Aqua Parku w Świeradowie-Zdroju,  zobaczyć spektakl pt. „Porwanie kaczątek” w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze, zwiedzić Muzeum Przyrodnicze w Cieplicach oraz brać udział w warsztatach

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146