przerwa1

eu

Tradycyjne Spotkanie Bożonarodzeniowe na Osiedlu huty !

Po raz piąty w historii naszego miasta, ale po raz pierwszy w żłobku a nie w przedszkolu na Osiedlu Huty w sobotę 12 grudnia przy dźwiękach kolęd zagranych przez o. Pawła z parafii Bożego ciała a zaśpiewanych przez  członkinie parafialnej scholii odbyło się Bożonarodzeniowe spotkanie świąteczne na Osiedlu huty. Oprócz tradycyjnych już stanowisk, na których można było zrobić swój własny stroik świąteczny czy udekorować cekinami styropianowe bombki na tegorocznym spotkaniu pojawiły się trzy nowości.

Pierwsza z nich, ciesząca się największą popularności, to warsztaty wykonywania choinek i bombek z wiórów osikowych prowadzone przez specjalnie zaproszoną lokalną artystkę. Nie zabrakło jednak także amatorów tworzenia ozdób choinkowych z włóczki i ozdabiania mandarynek i pomarańczy wzorami z goździków.
Rozstrzygnięty został także konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną w kształcie choinki. Na tegoroczny konkurs wpłynęło aż 18 choinek. Choinki oceniali wszyscy zebrani na spotkaniu oddając jeden głos na wybraną choinkę. Nagrody za udział otrzymali: Iwona Sinicka, Jasiu Borkowski z babcią, Magda Sobczak, Hania i Andrzej Molka, Karolina i Barbara Marcinkowskie, Zuzia Wnuczak, Natalia Śpiewak, Mateusz Olas, Agnieszka Żakowicz, Grześ i Kuba Popczyk, Mateusz i Oliwia Gleń, Aneta Stoczyńska i ZPRW w Szklarskiej Porębie. Wyróżniona została choinka ze Świetlicy Środowiskowej Plus, w zrobienie której największy wkład pracy z paniami Ireną Puch i Ewą Filipiak włożyła Katarzyna Binkowska uczennica I klasy gimnazjum ZSOiMS. Miejsce trzecie zajął Maksymilian Lewandowski uczeń Szkoły podstawowej nr 1, miejsce drugie Emilia Gawrońska uczennica Szkoły podstawowej nr 5 a pierwsze miejsce bracia Adrian i Antek Siniccy z Przedszkola nr 2.
Świąteczne Spotkanie Bożonarodzeniowe jako element projektu Pielęgnowanie tradycji lokalnych w czasie Spotkań Świątecznych społeczności Osiedla Huty przygotowany w formule partnerskiej przez Stowarzyszenie Lokalni-Niebanalni wraz z partnerami - Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Przedszkolem Samorządowym Nr 2 w Szklarskiej Porębie dofinansowane jest ze środków z pożytku publicznego.
Wszystkich mieszkańców zapraszamy już dziś na Wielkanocne Spotkanie, które odbędzie się 12 marca 2016! (MOPS-MSL)

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146