przerwa1

eu

Wakacje ze Świetlicą „Cegiełka” i Pracownią Orange 2015

Od 29.06 do 31.07.2015 r. dzieci i młodzież ze Szklarskiej Poręby korzystało z oferty zajęć Świetlicy środowiskowo-terapeutycznej „Cegiełka” oraz Pracowni Orange. 24 uczestników brało udział w:
-  warsztatach animacji czasu wolnego, podczas których tworzyli figurki z filcu, kolorowe butelki, sowy z rolek od papieru toaletowego
-  zajęciach sportowych na boisku
-  wycieczkach pieszych po okolicy oraz do Pałacu Pakoszów
-  zajęciach komputerowych w Pracowni Orange
oraz w wycieczkach do Zamku Legend Śląskich w Pławnej oraz Term Cieplickich zorganizowanych wspólnie ze Świetlicą środowiskową „Plus”.
 Ponadto wspólnie z członkami grupy samopomocowej młodych rodziców przygotowywali teren przy Świetlicy ( grabienie, sianie trawy, usuwanie kamieni oraz chwastów) do zajęć sportowych Klubu Sportowego „Pomarańczki”.
W ostatnim tygodniu dzieci i młodzież zostali zaproszeni przez Izabelę Stochaj na lody do restauracji „Pizza and Cafe Domino”.
Głównym celem zajęć było m.in. zapoznanie dzieci i młodzieży z różnymi formami aktywnego wypoczynku, profilaktyka uzależnień, promocja zdrowego stylu życia poprzez podnoszenie sprawności fizycznej wychowanków.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146