przerwa1

eu

Sobótka Świętojańska

ZAPROSZENIE
NA SOBÓTKĘ ŚWIĘTOJAŃSKĄ

Po raz kolejny w czerwcu zapraszamy Mieszkańców Szklarskiej Poręby i Gości na wspólne celebrowanie zwyczajów związanych z letnim przesileniem Słońca.
 20 czerwca 2015 podmioty z terenu miasta, w ramach współpracy partnerskiej, przygotowały szereg atrakcji dostępnych od rana  – bez względu na pogodę !!!

Wspólne świętowanie obejmuje:
1100 -1800  Jarmark Świętojański na Skwerze Radiowej Trójki

1600 -1700  – Konkurs na Wypiek Świętojański (regulamin poniżej)

1700 – 1900 Wizyta Gości z Miasta Partnerskiego Bad Harzburg w Muzeum Karkonoskim Domu Carla i Gerharta Hautpmannów

1800 – 1900 Korowód Świętojański od Skweru Radiowej Trójki do Parku Ducha Góra (mile widziane przenośne  instrumenty grająco – hałasujące)

1900- 100  Noc Świętojańska w Parku Ducha Gór przy Muzeum Karkonoskim Domu Carla i Gerharta Hautpmannów
       
  Podczas Jarmarku organizowanego przez MOKSiAL staną stoiska ze swojskim jadłem. Skosztować można m.in.: miodów, nalewek, swojskiego chleba, polewki Nagórzańskiej, zawijańca na podpłomyku, ziemniaków zapiekanych w piecu chlebowym z gzikiem i wielu innych kulinarnych ciekawostek. Tego dnia oczy ucieszy wystawa prac Grupy Artystycznej Pi-art.
W godzinach 1400-1800 na Skwerze zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach. Z MOKSiAL przygotujecie się do Nocy Kupały tworząc wianki podczas zajęć florystycznych. Kto woli kwiaty w nieco trwalszej formie będzie miał szansę namalować je na szkle. W noc letniego przesilenia Słońca przydadzą się również świeczki, robione pod okiem instruktora.
W Parku Ducha Gór, po godzinie 1900 czekają na Państwa: opowieści o zwyczajach i obrzędach świętojańskich, Taniec w Kręgu, rozstrzygnięcie konkursu na wypiek, konkursy na najpiękniejszy strój i wianek, skoki przez ogień, szukanie kwiatu paproci, występy Tancerzy Ognia, zabawa przy muzyce zespołu Sami Swoi.
Zapraszamy do przywdziania strojów nawiązujących do zabaw świętojańskich.  
W imieniu Organizatorów:
Stowarzyszenia Lokalni Niebanalni
Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i  Aktywności Lokalnej
Muzeum Karkonoskiego Domu Carla i Gerharta Hautpmannów
Miasta Szklarska Poręba 
Serdecznie zapraszam
Elżbieta  Pawłowska

regulamin

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146