przerwa1

eu

TIFF ACADEMY VAN EDITION | 9–24.05.2015

Projekt TIFF Academy Van Edition zakłada organizację warsztatów fotograficznych w pięciu wybranych miejscowościach na Dolnym Śląsku. W samochodzie, który stanowić będzie mobilne studio i centrum warsztatowe, zgromadzeni będą: muzyk oraz grupa trzech fotografów, którzy poprowadzą warsztaty fotograficzne z dziećmi i młodzieżą.

Chcemy pokazać uczestnikom, że fotografia jest przystępną i innowacyjną dziedziną sztuki, do której mają dostęp na co dzień poprzez nowe technologie takie, jak: Internet czy aparaty cyfrowe. Warsztaty w każdej miejscowości potrwają dwa dni. W tym czasie odbędzie się 6 warsztatów, w których wezmą udział dzieci i młodzież z lokalnych szkół podstawowych i gimnazjów. Uczestnicy, w 10-osobowych grupach, nauczą się różnych technik fotograficznych, które dotyczyć będą zarówno pracy na aparatach cyfrowych, jak i wykorzystywania zrobionych zdjęć do tworzenia np. pocztówek. Poznają więc praktyczne możliwości fotografii.

Warsztaty podsumowane będą wieczornym pokazem slajdów z muzyką na żywo. Zawierać on będzie prace wykonane przez uczestników, jak i zdjęcia dokumentujące przebieg zajęć. Co więcej, wszystkie prace będą także umieszczane w galerii internetowej na kanałach social media.

Do udziału w projekcie zaproszeni są również lokalni animatorzy, którzy poznając techniki i przebieg zająć, będą mogli w przyszłości powtórzyć, a także rozszerzyć warsztaty już bez udziału Fundacji "BLIK".

Pełny program warsztatów jest dostępny na stronie: www
Aktualności można odnaleźć na profilu FB - www

Projekt TIFF Van Academy Edition jest organizowany we współpracy z Fundacją Orange oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

Partnerami projektu są: Pracownia Orange Szklarska Poręba, Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej, Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji, Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu, Świetlica wiejska "Rudawy" w Janowicach Wielkich, a także Many Mornings, In wood We Trust, Hajde, Projekct Cucumber.

Partnerami medialnymi są: fotopolis.pl, DOKIS, kulturaonline.pl, Zlotoryjanie.pl .

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146