przerwa1

eu

Kolorowe palmy i pisanki na Osiedlu Huty !

W radosnej atmosferze 21 marca br na zorganizowanym po raz IV z inicjatywy lokalnych liderów Osiedla Huty, członków Stowarzyszenia Lokalni-Niebanalni oraz pracowników MOPS-u „Świątecznym Spotkaniu Wielkanocnym” w Przedszkolu Samorządowym nr 2 mieszkańcy naszego miasta wykonywali wspólnie przy użyciu różnych technik plastycznych pisanki, palmy, stroiki i inne ozdoby wielkanocne.

Przy stołach z materiałami plastycznymi zasieli nie tylko mieszkańcy tej części naszego miasta, ale nie zabrakło też gości spoza Osiedla. W tym roku największą popularnością cieszyły się stoiska, na których wykonać można było palmy wielkanocne i stroiki wielkanocne. Dzieci najchętniej ozdabiały pisanki naklejkami i błyszczącymi cekinami, wstążeczkami, kolorowymi piórkami, ale nie zabrakło także amatorów ozdabiania jajek woskiem, nad wykonaniem, których czuwała gość specjalny spotkania Anna Potrzeszcz.
Na spotkaniu rozstrzygnięto również ogłoszony wcześniej konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną nawiązująca techniką wykonania do tradycji hutniczych, walońskich regionu. Najwięcej głosów otrzymały palmy dwóch przedszkolaków Adriana Sinickiego i Konrada Iwanickiego; p. Teresy Schob oraz palma Hani Molki. Wyróżnione zostały także pozostałe palmy wykonane przez Milenę Kobielę; Oliwię i Mateusza Gleń; Jakuba Franieczka i Zuzię Benecką. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody.
Spotkanie zakończyło się radosnym szukaniem czekoladowych jajek ukrytych wcześniej przez organizatorów na terenie wokół przedszkola i żłobka.
Świąteczne Spotkanie Wielkanocne jako element projektu Pielęgnowanie tradycji lokalnych w czasie Spotkań Świątecznych społeczności Osiedla Huty przygotowany w formule partnerskiej przez Stowarzyszenie Lokalni-Niebanalni wraz z partnerami - Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Przedszkolem Samorządowym Nr 2 w Szklarskiej Porębie dofinansowane jest ze środków z pożytku publicznego.
Dziękując za obecność na spotkaniu już dziś zapraszamy wszystkich na Osiedle Huty na V Jubileuszowy Festyn Hutniczy w dniu 9 maja 2015 r

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146