przerwa1

eu

Klub Wolontariatu pomocnikiem Św. Mikołaja

Pamiętając sukces z roku poprzedniego Klub Wolontariatu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie przeprowadził kolejną zbiórkę słodyczy, soków i owoców dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji z terenu naszego miasta.

W sklepie „Smak” i „Biedronka” mieszkańcy do specjalnie wystawionych koszy wkładali zakupione przez siebie produkty. Wolontariusze z naszego Klubu aktywnie zachęcały kupujących do włączenia się do akcji. Mieszkańcy również i tym razem nie zawiedli. Mało było osób, które przechodziły obojętnie obok wolontariuszy.
W ciągu prawie sześciu godzin, od 14.30 do 19.00 zebrana została imponująca ilość słodkości. Zebrano m.in. 187 czekolad, 63 czekoladowe Mikołaje, 79 opakowań ciastek; 140 wafelków, 24 kg cukierków; 50 batonów; 56 opakowań żelków i draży; 30 szt napojów; 14 kg jabłek, 20 kg pomarańczy, 6 kg mandarynek.
Z zebranych artykułów zrobiono 34 paczki, które przed Dniem Świętego Mikołaja trafiły do dzieci z rodzin wielodzietnych i niepełnych. Pozostałe zebrane artykuły spożywcze zostały przekazane osobom starszym, chorym, samotnym.
Ponieważ w tym roku uzbierano bardzo dużą ilość owoców postanowiono ich część przekazać do dwóch świetlic środowiskowych działających przy miejskim Ośrodku Pomocy.(MOPS-MSL)

Kordynator klubu i Wolontariusze dziękują wszystkim mieszkańcom za okazaną hojność i otwarte serce!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146