przerwa1

eu

Cegiełkowe półkolonie - lipiec 2014r.

Przez całe pieć tygodni letnich wakacji t.j.od 30.06-1.07.2014r. w Świetlicy Środowiskowo -Terapeutycznej ''Cegiełka'' w Szklarskiej Porębie Dolnej odbywały się zajecia dla wychowanków w wieku 6-16 lat. Głównym celem zajęć było zapoznanie dzieci i młodzieży z różnymi formami aktywnego wypoczynku, promocja zdrowego stylu życia, profilaktyka niedostosowania społecznego, profilaktyka używania środków psychoaktywnych, profilaktyka stresu, podnoszenie sprawności fizycznej wychowanków, kształtowanie poczucia odpowiedzialności oraz aktywne spędzanie czasu wolnego.
Podczas półkolonii wychowankowie świetlicy mieli okazję skorzystać z wielu atrakcji o charakterze rekreacyjno -sportowych.

Wychowankowie świetlicy brali udział w trzy dniowym profesjonalnym kursie Pierwszej Pomocy prowadzonego przez pana Jarosława Przybylskiego w ramach projektu ''Bezpiecznie, aktywnie, pozytywnie, kreatywnie'' w ramach programu Pracownie Orange. Dodatkowo odbyła się prezentacja sprzętu medycznego oraz  ambulansu medycznego.
Następną atrakcją dla dzieci był udział w dwu dniowych zajęciach z animacji czasu wolnego w ramach projektu ''Przeciwdziałanie uzależnieniom''prowadzone przez pana Rafała Biesiadę.
Zorganizowano wycieczkę krajoznawczą na wodospad Szklarki, Chybotek,Złoty Widok oraz wycieczkę na  Zbójeckie Skały,gdzie dzieci brały udział w zabawie w  podchody oraz piekły kiełbaski przy ognisku.Odbywały się małe wycieczki piesze po okolicy Szklarskiej Poręby Dolnej i Średniej. W trakcie tych wycieczek dzieci poznawały faunę i florę oraz zapoznawały się z walorami przyrodniczymi Karkonoszy.
W czasie trwania półkolonii wychowawcy zorganizowali dwie wycieczki wyjazdowe.Pierwsza wycieczka była zorganizowana na Zamek Chojnik.Dzieci zapoznały się z historią i legendą  oraz zwiedziły ruiny zamku.
Największa atrakcją dla dzieci byl wyjazd na basen odkryty w Miłkowie. Pobyt na basenie uczył dzieci bezpiecznego korzystania z kąpieli i poprawy ich umiejętności pływackich.
Tegoroczne półkolonie letnie umożliwiły dzieciom zabawę i integrację w grupie, dostarczyły wiele pozytywnych wrażeń a przede wszystkim były miłym akcentem wakacji.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146