przerwa1

eu

Lato w mieście

Już od początku lipca w Świetlicy Środowiskowej „Plus” oraz Świetlicy Środowiskowo-Terapeutycznej „Cegiełka”, działających przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie trwa akcja Lato w mieście. W „Plusie” w tym roku zajęcia odbywają się głównie na świeżym powietrzu pod hasłem „Sport, turystyka, rekreacja”. Dzieci i młodzież uczestniczą w grach i zabawach na Orliku na Białej Dolinie oraz wyruszają na leśne wyprawy „nad rzekę”. Dzięki uprzejmości Romana Klimka dzieci miały możliwość grać w tenisa ziemnego na prawdziwych kortach.

Niespodzianką dla wychowanków była całodzienna wizyta w Termach Cieplickich oraz wypad do Rodzinnego Parku Rozrywki Esplanada, gdzie dzięki przychylności właścicieli dzieci skorzystały z wielu niezaplanowanych wcześniej atrakcji. W „Cegiełce” i Klubie Integracji Społecznej w Szklarskiej Porębie Dolnej organizatorzy wakacji oferują dzieciom wspólne zwiedzanie najbliższej okolicy; warsztaty animacji czasu wolnego; warsztaty komputerowe. Dzieci wzięły też udział w profesjonalnym kursie pierwszej pomocy. Do końca lipca wychowankowie wybiorą się jeszcze na zamek Chojnik i na basen na Campingu Wiśniowa Polana w Miłkowie.
Jak co roku, wychowankowie świetlic wyjeżdżają w sierpniu na kolonie nad Morze Bałtyckie. Tym razem dzieci wypoczywać będą w Mrzeżynie a za organizację kolonii odpowiada firma Usługi Turystyczne Galant ze Szczecina. Wyjazd jest dla uczestników kontynuacją realizowanego w świetlicach przez cały rok programu wychowawczo-profilaktycznego, a podobnie jak Lato w mieście finansowany jest ze środków budżetu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, uzyskanych z wydawanych miejscowym podmiotom zezwoleń na sprzedaż wyrobów alkoholowych. W trakcie trwania 14-dniowego turnusu, na 20 dzieci z naszego miasta, czeka wiele atrakcji tj. wycieczka do Kołobrzegu, wycieczka do Wolińskiego Parku Narodowego, rejs statkiem po Bałtyku oraz gry i zabawy, dyskoteki i ogniska. Wychowankowie uczestniczyć będą także w prowadzonym na koloniach programie profilaktycznym. Czworo dzieci z naszego miasta pojedzie również na bezpłatne kolonie do Stegna organizowane przez Kuratorium Oświaty (MOPS-MSL)

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146