przerwa1

eu

Integracyjny Festyn Rodzinny

Mimo bardzo niepewnej pogody w niedzielę 29 czerwca br. przy parafii św. Maksymiliana odbył się już kolejny Integracyjny Festyn Rodzinny. Organizatorzy imprezy przygotowali dla jego uczestników wiele atrakcji. Festyn rozpoczęły powitania proboszcza parafii i burmistrza miasta oraz występy artystyczne dzieci z obu lokalnych przedszkoli.

Oprócz zabaw i konkursów z nagrodami oraz wspólnych tańców, na najmłodszych czekały również basen z kulkami, dmuchany namiot i zjeżdżalnia. Nie zabrakło także malowania twarzy, zwierzątek z balonów i ogromnych baniek mydlanych. Dużym zainteresowaniem cieszył się żyroskop i dwa bolidy udostępnione nieodpłatnie organizatorom przez Andrzeja Mironia mieszkańca Szklarskiej Poręby.
O element edukacji ekologicznej zadbało Nadleśnictwo Szklarska Poręba mające swoje stoiska, na których można było zapoznać się z fauną i florą naszego terenu oraz otrzymać drobne upominki. Najmłodszych zafascynował obsługiwany przez policję Komisariat na kółkach i jego gospodarz Komisarz Lew oraz wóz strażacki i „pokazy wodne” naszych miejscowych strażaków.
Podczas festynu rozstrzygnięto również ogłoszony wcześniej w szkołach i przedszkolach konkurs plastyczny „Na projekt maskotki Szklarskiej Poręby”. Na jego zwycięzców czekały bardzo atrakcyjne nagrody. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska gastronomiczne, o które zadbał Parafialny Zespół Caritas i parafianie. 
Festyn przygotowany w formule partnerskiej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, parafię pw. św. Maksymiliana, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej finansowany był w ramach projektu „ Ja wam jeszcze pokażę – krok w stronę aktywizacji i integracji mieszkańców Szklarskiej Poręby” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki (MOPS-MSL)

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146