przerwa1

eu

Festyn Sobótka świętojańska w parku przy domu Braci C i G. Hauptmannów

Chociaż pogoda zafundowała raczej temperatury jesienne niż letnie, w nocy z soboty na niedzielę (21/23.06) w parku przy domu Braci C i G. Hauptmannów odbyła się Sobótka Świętojańska zorganizowana przez Stowarzyszenie Lokalni-Niebanalni w Szklarskiej Porębie. Do głównych atrakcji imprezy należały: zorganizowana w Muzeum wystawa i prelekcja „Ciemność i światło”, konkurs na Szklarskoporębski Wypiek Świętojański, spektakl Tancerzy Ognia i Światła IRRBLOSS  oraz tradycyjne szukanie kwiatu paproci, w tym roku ukrytego przez organizatorów tak, że jego szukanie zajęło prawie 2 godziny. Wszystkim atrakcjom towarzyszyły dźwięki muzyki zespołu OFF Rekord i bębnów Walońskich. 

Niezależne jury po ocenie wypieków, za najbardziej Świętojański uznało wypiek Marzeny Wodzyńskiej. Nie zabrakło oczywiście korowodu panien(!) w wiankach, rzucania wianków do wody i późniejszego wyławiania ich przez dwóch śmiałków (podobno kawalerów) Kubę i Jerzego. Każdy znalazł coś dla siebie a najbardziej wytrwali uczestnicy spotkania bawili się przy dźwiękach gitar prawie do północy.
Festyn Sobótka świętojańska, czyli zwyczaje i obrzędy integrujące społeczność Szklarskiej Poręby przygotowany dofinansowany był ze środków z pożytku publicznego. (MOPS-MSL)

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146