przerwa1

eu

Kolorowe tradycje Wielkanocne na Osiedlu Huty

W radosnej atmosferze 5 kwietnia br na zorganizowanym z inicjatywy lokalnych liderów Osiedla Huty oraz pracowników MOPS-u „Wielkanocnym spotkaniu” w Przedszkolu Samorządowym nr 2 mieszkańcy Osiedla Huty wykonywali wspólnie przy użyciu różnych technik plastycznych pisanki i inne ozdoby wielkanocne.

Przy stołach z materiałami plastycznymi zasieli nie tylko mieszkańcy tej części naszego miasta ale nie zabrakło też gości spoza Osiedla. W tym roku dominowała technika ozdabiania pisanek naklejkami i błyszczącymi cekinami, wstążeczkami, kolorowymi piórkami. Jednak nie zabrakło także amatorów ozdabiania jajek woskiem, nad wykonaniem których czuwała gość specjalny spotkania Anna Potrzeszcz. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty wykonywania Palm Wielkanocnych, w których prym wiodła Pani Aniela Popłońska.

Całość spotkania uświetniła kilkoma słowami o tradycjach Wielkanocnych Halina Szyl -Kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej
Mieszkańcy Osiedla Huty jak zwykle nie zawiedli. Uczestnicy spotkania ozdobili również duże styropianowe jaja, które wraz z życzeniami świątecznymi od mieszkańców Osiedla Huty dzieci przekażą do obu lokalnych Parafii rzymskokatolickich.
Dziękując za obecność na spotkaniu już dziś zapraszamy wszystkich na Osiedle Huty na Festyn Hutniczy w dniu 10 maja 2014 r

Marlena Stach-Lewandowska

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146