przerwa1

eu

Mikołajki w Pracowni Orange

6 grudnia 2013 r. w Pracowni Orange odbyła się Zabawa Mikołajkowa zorganizowana przez członków grupy samopomocowej młodych rodziców oraz pracownika Klubu Integracji Społecznej w ramach projektu „Integrujemy się poprzez naukę i zabawę” realizowanego w ramach programu Pracownie Orange. W spotkaniu brali udział wychowankowie Świetlicy środowiskowo-terapeutycznej „Cegiełka”, którzy ozdobili salę oraz grupa samopomocowa rodziców z dziećmi.
Pracownik KIS przywitał gości, przedstawił plan imprezy oraz podsumował działania realizowane w ramach projektu.
Następnie zebranym zaproponowano szereg zabaw animacyjnych m.in. modelowanie balonów, malowanie twarzy, prowadzonych przez wolontariuszy.
Czekając na Mikołaja dzieci i dorośli mogli skosztować przepysznych słodyczy przygotowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Gdy nadeszła ta najbardziej oczekiwana chwila przybył Mikołaj z wielkim worem, pełnym prezentów, które zostały sfinansowane ze środków programu Pracownie Orange. Dzieci musiały „zarobić” na swoją paczkę. Mikołaj oczekiwał wierszyków i piosenek. Każdy z uczestników spotkania wykonał zadanie i otrzymał upominek.
Na zakończenie spotkania wychowanki Świetlicy środowiskowo-terapeutycznej „Cegiełka” zaprosiły do wspólnej zabawy w rytmach ZUMBY.
Zabawa Mikołajkowa miała na celu integrację i aktywizację mieszkańców Szklarskiej Poręby.

Angelika Mitura-Goszczyńska – OSL

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146