przerwa1

eu

Kolonie nad morzem

Jak co roku, wychowankowie Świetlicy Środowiskowej „Plus” oraz Świetlicy Środowiskowo-Terapeutycznej „Cegiełka”, działających przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie, wyjechali w sierpniu na kolonie nad Morze Bałtyckie. Tym razem dzieci wypoczywają w Jarosławcu.
Wyjazd jest dla uczestników kontynuacją realizowanego w świetlicach przez cały rok programu wychowawczo-profilaktycznego. W trakcie trwania 14-dniowego turnusu, na 26 dzieci z naszego miasta, czeka wiele atrakcji tj. wycieczki po Słowińskim Parku Narodowym, wycieczka rowerowa do Darłowa, wizyta w Aquaparku w Darłówku, rejs statkiem po morzu, gry i zabawy, dyskoteki i ogniska.

Wychowankowie uczestniczą także w prowadzonym programie profilaktycznym, którego tematami są m.in. nauka: umiejętności życiowych;  przestrzegania zasad i reguł w życiu społecznych; nawiązywanie relacji interpersonalnych i rozwiązywanie konfliktów, świadomy wybór własnej roli życiowej oraz nabywanie umiejętności radzenia sobie z wyrażaniem uczuć pozytywnych i negatywnych. Kolonie finansowane są ze środków budżetu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, uzyskanych z wydawanych miejscowym podmiotom zezwoleń na sprzedaż wyrobów alkoholowych. Dziesięciu innych młodych mieszkańców naszego miasta wyjechało na bezpłatne kolonie finansowane z Kuratorium Oświaty do Kołobrzegu (MOPS-MSL)

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146