przerwa1

eu

Lato w mieście

Już 1 lipca w Świetlicy Środowiskowej „Plus” oraz Świetlicy Środowiskowo-Terapeutycznej „Cegiełka”, działających przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie rozpoczyna się akcja Lato w mieście. W „Plusie” w tym roku realizowany będzie projekt „Wakacyjne przygody w Karkonoszach”, w ramach którego zaplanowano m. in. wycieczki piesze i autokarowe po okolicy, zajęcia artystyczne, warsztaty z tenisa ziemnego, naukę Zumby oraz wiele innych atrakcji. W „Cegiełce” i Klubie integracji Społecznej w Szklarskiej Porębie Dolnej organizatorzy wakacji oferują dzieciom: warsztaty animacji czasu wolnego, kurs fotograficzny, warsztaty dziennikarskie oraz wspólne tworzenie fotobloga. Jak co roku, wychowankowie świetlic wyjeżdżają w sierpniu na kolonie nad Morze Bałtyckie. Tym razem dzieci wypoczywać będą w Jarosławcu a za organizację kolonii odpowiada Towarzystwo Nasze Szwederowo z Bydgoszczy. Wyjazd jest dla uczestników kontynuacją realizowanego w świetlicach przez cały rok programu wychowawczo-profilaktycznego, a podobnie jak Lato w mieście finansowany jest ze środków budżetu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, uzyskanych z wydawanych miejscowym podmiotom zezwoleń na sprzedaż wyrobów alkoholowych. W trakcie trwania 14-dniowego turnusu, na 30 dzieci z naszego miasta, czeka wiele atrakcji tj. wycieczka po Słowińskim Parku Narodowym, wycieczka rowerowa do Darłowa i Aquaparku w Darłówku oraz gry i zabawy, dyskoteki i ogniska.
Wychowankowie uczestniczyć będą także w prowadzonym na koloniach programie profilaktycznym. Dziesięcioro dzieci z naszego miasta pojedzie również na bezpłatne kolonie do Kołobrzegu organizowane przez Kuratorium Oświaty (MOPS-MSL)

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146