przerwa1

eu

Owocna Wielkanocna Zbiórka Żywności!

W dniu 23 marca br, pamiętając sukcesy z poprzednich zbiórek żywności zorganizowanych w mieście Klub Wolontariatu działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przeprowadził Wielkanocną zbiórkę żywności dla rodzin w trudnej sytuacji z terenu naszego miasta. W sklepie „Smak” i „Biedronka” mieszkańcy do specjalnie wystawionych koszy wkładali zakupione przez siebie produkty. Wolontariuszki z naszego Klubu aktywnie zachęcały kupujących do włączenia się do akcji. Mieszkańcy również i tym razem nie zawiedli. Mało było osób, które przechodziły obojętnie obok wolontariuszek. W ciągu sześciu godzin, od 10.00 do 16.00 zebranych została imponująca ilość artykułów spożywczych. Zebrano m.in. 13kg cukru, 31kg mąki, 61 opakowania makaronu, 16 opakowań ryżu, 10l oleju, 17l mleka, opakowanie kakao, 46 pasztetów drobiowych i konserw mięsnych, 3 konserwy rybne 2 opakowania płatków do mleka, 9 margaryn , 6 kostek masła, 21 czekolad, 23 batonów, 7 opakowań ciastek (herbatniki, wafelki itp.), cukierki, zupy instant, owoce w puszkach oraz wiele innych produktów. Łączna szacunkowa wartość zebranych produktów to ok. 1100,00 zł. Z zebranych artykułów zrobiono 19 paczek.  Dzięki pomocy ze strony Urzędu Miasta paczki rozwieziono już do rodzin. 3 z nich trafiły do rodzin wielodzietnych, 4 do rodzin niepełnych,  4 do rodzin, w których członek rodziny jest osobą niepełnosprawna. Natomiast pozostałe zostały przekazane osobom samotnym i bezdomnym.
Wolontariuszki z Klubu Wolontariatu dziękują wszystkim mieszkańcom za okazaną hojność i otwarte serce! (MOPS-MSL)

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146