przerwa1

eu

Udana zbiórka żywności dla potrzebujących mieszkańców naszego miasta

W dniu 8 grudnia br, pamiętając sukces z roku poprzedniego Klub Wolontariatu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie przeprowadził zbiórkę żywności i środków czystości dla rodzin w trudnej sytuacji z terenu naszego miasta. W sklepie „Smak”, „Biedronka” i „Kaja” mieszkańcy do specjalnie wystawionych koszy wkładali zakupione przez siebie produkty. Wolontariuszki z naszego Klubu aktywnie zachęcały kupujących do włączenia się do akcji. Mieszkańcy również i tym razem nie zawiedli. Mało było osób, które przechodziły obojętnie obok wolontariuszek. W ciągu sześciu godzin, od 10.00 do 16.00 zebranych została imponująca ilość artykułów spożywczych i środków czystości. Zebrano m.in. 28 kg cukru, 61 kg mąki, 81 opakowania makaronu, 25 kg ryżu i kaszy, 16 l oleju, 6 opakowań kawy naturalnej, 30,5 l mleka, 2 opakowanie kakao, 24 opakowań herbaty, 41 pasztetów drobiowych i konserw mięsnych, 9 konserw rybnych, 2 opakowania płatków do mleka, 12 margaryn do chleba, 2 masła, 41 czekolad, 11 batonów, 53 wafelków; 33 opakowań ciastek (herbatniki, pierniki, wafelki itp.), cukierki, zupy instant, owoce w puszkach oraz środki czystości: 5 mydeł, płyn do płukania, proszki do prania itp. Z zebranych artykułów zrobiono 22 paczki. 12 z nich trafią do rodzin wielodzietnych i niepełnych, natomiast pozostałe zostaną przekazane osobom starszym, chorym, samotnym. Ponieważ w tym roku uzbierano bardzo dużą ilość makaronów i ryżu postanowiono ich część przekazać organizatorom akcji „Zakupy dla zwierzaków” jako dar Klubu Wolontariatu. (MOPS-MSL)

Wolontariuszki z Klubu Wolontariatu dziękują wszystkim mieszkańcom za okazaną hojność i otwarte serce!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146