przerwa1

eu

AKTYWNA ŚWIETLICA „PLUS”

1. 19 października 2012 r.  – Dzień Pieczonego Ziemniaka. Tradycją świetlicy są  uroczyste obchody ww. święta. W tym dniu dzieci brały udział w licznych konkursach, dyscyplinach sportowych, zajęciach plastycznych, których głównym bohaterem był „ziemniak”. Impreza zakończyła się wspólnym ogniskiem, przy którym pieczono ziemniaki i kiełbaski oraz wręczeniem nagród  za poszczególne konkurencje. Było wiele zabawy i śmiechu.
2. Dnia 29 października 2012 r. w świetlicy środowiskowej „PLUS” na Białej Dolinie rozpoczęto cykl spotkań  z sierżant policji Małgorzatą Witczak. Tematem pierwszego spotkania było: „Odpowiedzialność prawna osób nieletnich”. Wychowankowie zapoznali się z definicją „osoby  nieletniej w świetle prawa” oraz z konsekwencjami wynikającymi z popełnienia  czynów karalnych oraz z  zachowaniem świadczącym o demoralizacji. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i aktywnym udziałem dzieci.
3. Wychowanka świetlicy „PLUS” – Kasia Ulanowska w ramach projektu KORBA rozpoczęła realizację cyklu warsztatów poświęconych sztuce, a finansowanych przez fundację Rozwoju Społecznego DEMOS. Są to zajęcia plastyczne i manualne dla dzieci np. orgiami, kasztanowe inspiracje, ceramika, bukiety i stroiki jesienne itp.

 

Galeria zdjęć:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146