przerwa1

eu

Podsumowanie zbiórki żywności z 31 marca 2012 roku

W dniu 31 marca 2012 roku, już po raz drugi Klub Wolontariatu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie przeprowadził zbiórkę żywności i środków czystości dla rodzin w trudnej sytuacji z terenu naszego miasta. W sklepie „Smak”, „Kaja” i Netto mieszkańcy do specjalnie wystawionych koszy wkładali zakupione przez siebie produkty. Wolontariuszki z naszego Klubu aktywnie zachęcały kupujących do włączenia się do akcji. Mieszkańcy również i tym razem nie zawiedli. Mało było osób, które przechodziły obojętnie obok wolontariuszek. W ciągu sześciu godzin, od 10.00 do 16.00 zebranych zostało artykułów spożywczych i środków czystości na kwotę około 1.700 zł (kwota jest szacunkowa). Zebrano m.in. 27 kg cukru, 31 kg mąki, 43 opakowania makaronu, 14,50 kg ryżu i kaszy, 8 l oleju, 3 paczki kawy naturalnej, 19 l mleka, 1 opakowanie kakao, 14 opakowań herbaty, 41 pasztetów drobiowych, 15 konserw mięsnych, 19 konserw rybnych, 16 opakowań płatków do mleka, 5 margaryn do chleba, 2 masła, pomarańcze, jabłka, 21 czekolad, 16 batonów, 37 opakowań ciastek (herbatniki, pierniki, wafelki itp.), 1,50 kg cukierków, przyprawy, zupy instant, owoce w puszkach, pakowane próżniowo wędliny oraz środki czystości: 40 mydeł, płyny do płukania, proszki do prania, płyny do mycia okien i podłóg, szampony. Z zebranych artykułów zrobiono 22 paczki. 12 z nich trafiło do rodzin wielodzietnych i niepełnych, natomiast 10 paczek zostało przekazanych osobom starszym, chorym, samotnym.


Klub Wolontariatu zorganizował taką akcję po raz drugi (pierwsza akcja odbyła się przed świętami Bożego Narodzenia, zrobiono wówczas paczki dla 18 rodzin i osób samotnych). Pozytywny oddźwięk wśród mieszkańców utwierdził nas w przekonaniu, iż tego typu przedsięwzięcia spotykają się ze zrozumieniem i poparciem. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tą szlachetną pomoc. Właścicielom i pracownikom sklepów „Smak” i „Kaja”, którzy czynnie włączyli się w akcję, kierownikowi sklepu „Netto” za zezwolenie na przeprowadzenie akcji na terenie sklepu. Pragniemy podziękować również  wolontariuszkom: Ani, Oli, Asi, Jagodzie, Kindze i Agacie, które dobrym słowem i uśmiechem zachęcały mieszkańców do włączenia się w łańcuch pomagania. Najbardziej jednak pragniemy podziękować mieszkańcom naszego miasta, którzy przyłączyli się do nas i wspólnie zapewnili pogodne święta osobom w trudnej sytuacji.
 Organizatorzy zbiórki pragną w tym miejscu złożyć wszystkim mieszkańcom Szklarskiej Poręby najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świat Wielkanocnych. Aby Wasza dobroć wróciła do Was ze zdwojoną siłą.  Dzięki Wam i Waszej pomocy kilkanaście  osób i rodzin poczuło, ze ktoś o nich pamięta i że nie są sami. Niejeden powie, że to niewiele. My jednak mówimy, że zawsze warto.
 „Kto ratuje jednego człowieka, ratuje cały świat…” 

 

Przygotowała: Anna Suliga-Dołężka

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146