ODLOTOWE WAKACJE W „PLUSIE”

Adam Szumowski

Jak co roku Placówka Wsparcia Dziennego „PLUS” zorganizowała akcję letnią dla dzieci z miasta Szklarska Poręba pod hasłem: „Odlotowe wakacje z PLUSEM” w dniach od 25.06. 18r. do 27.07. 18r., z której skorzystało 45 wychowanków.
W pierwszym tygodniu wakacji  odbyły się zajęcia integrujące grupę podczas zajęć sportowych na „Orliku” i kortach tenisa ziemnego u Pana Romana Klimka. Odbyliśmy pieszą wycieczkę do Świetlicy „Cegiełka” (Szklarska Dolna), gdzie rozegraliśmy mecz piłki nożnej. Wizytę zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek na grillu.  
W następnych dniach na dzieci czekało wiele atrakcji. W każdym tygodniu odbyły się po dwie wycieczki autokarowe m.in.: do kina Helios w Jeleniej Górze na filmy pt. „Uprowadzona księżniczka” i „ Iniemamocnych 2”, do Aquaparku w Świeradowie Zdroju ( cztery wyjazdy), do Parku Bajek w Karpaczu oraz do Pałacowej Bawialni w Kowarach.
W rodzinnym Parku Rozrywki „Esplanada” bawiliśmy się dwa razy. Pogoda dopisywała, więc często spacerowaliśmy po lesie zbierając jagody oraz plażowaliśmy nad rzeką Kamienną. Odbyliśmy pieszą wycieczkę na Wysoki Kamień i do schroniska na Orlu w Jakuszycach.

W ramach działań profilaktycznych dzieci uczestniczyły w interaktywnym przedstawieniu pt. „Czerwony Kapturek”.
W dni, w które za oknem nie dopisała pogoda, urządzaliśmy w świetlicy gry i zabawy, jak również zajęcia plastyczne oraz kulinarne podczas których szykowaliśmy przepyszne naleśniki,  desery lodowo-owocowe, tosty... i pyszną pizzę.
Wakacje upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze, zawiązało się wiele przyjaźni. Trudno było Nam się rozstać ze sobą.