Ferie zimowe 2018

Adam Szumowski

W świetlicy środowiskowej „PLUS” na Białej Dolinie w dn. od 28.01.19r. do 08.02.19r. w ramach ferii zimowych odbywały się zajęcia pod hasłem: „Lubimy zimę”, w których wzięło udział ok. 35 dzieci w tym również dzieci, które na co dzień nie są wychowankami świetlic. Wychowankom zapewniono profesjonalną opiekę oraz wiele atrakcji.
Byliśmy aktywni sportowo biorąc udział w grach i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. We współpracy z p. Romanem Klimkiem  zorganizowaliśmy „Dzień na śniegu”. Mogliśmy pojeździć skuterem śnieżnym, na sankach, ulepić bałwana, a na koniec zjeść ciepłą kiełbaskę z ogniska. Skorzystaliśmy również z atrakcji Rodzinnego Parku Rozrywki „Esplanada” gdzie, m.in. na  lodowisku ćwiczyliśmy piruety. Jednak najwięcej radości i przeżyć dostarczył  nam   kulig. Mknęliśmy saniami przez las okryty białym puchem i podziwialiśmy piękne widoki naszych gór. Po niezapomnianej sannie i dobrej zabawie na śnieżnej górce ogrzaliśmy się przy ognisku. Na koniec czekała nas piesza wycieczka Szosą Sudecką do Świetlicy.  

W ramach wycieczki autokarowej do aquaparku w Świeradowie Zdroju mogliśmy doskonalić naukę pływania oraz korzystać z wielu wodnych atrakcji. Wyjechaliśmy również dwukrotnie do kina Helios w Jeleniej Górze, gdzie obejrzeliśmy nowości filmowe: „Spiderman Uniwersum” oraz Mary Poppins powraca”.
W pierwszym tygodniu ferii zostaliśmy zaproszeni przez naszych  kolegów ze Świetlicy „Cegiełka” w Szklarskiej Porębie Dolnej na wspólny Bal Karnawałowy.
Na zakończenie   urządziliśmy w świetlicy zabawę „Mam talent”. Okazało się, że każdy z nas go ma, więc zasłużyliśmy wszyscy na nagrody.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń. Serdecznie dziękujemy wszystkim życzliwym osobom, dzięki którym zapewniliśmy naszym wychowankom dodatkowe atrakcje.