przerwa1

eu

Podsumowanie zbiórki żywnościowej i środków czystościowych

W dniu 17 grudnia Klub Wolontariatu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie przeprowadził zbiórkę żywności i środków czystości dla rodzin w trudnej sytuacji z terenu naszego miasta. Informacja o przeprowadzanej akcji została umieszczona na stronach Ośrodka, Głosu Szklarskiej Poręby, wywieszono również plakaty na tablicach informacyjnych miasta. W sklepie „Smak”, „Kaja” i Netto mieszkańcy do specjalnie wystawionych koszy wkładali zakupione przez siebie produkty. Wolontariuszki z naszego Klubu, które aktywnie zachęcały kupujących do włączenia się do akcji każdemu darczyńcy ofiarowywały naklejkę z aniołkiem lub choinką. Odzew mieszkańców przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Mało było osób, które przechodziły obojętnie obok wolontariuszek. W ciągu sześciu godzin, od 10.00 do 16.00 zebranych zostało artykułów spożywczych i środków czystości na kwotę około 2.000 zł (kwota jest szacunkowa). Zebrano m.in. 31 kg cukru, 39 kg mąki, 64 opakowania makaronu, 19 kg ryżu, 15,50 l oleju, 10 paczek kawy naturalnej, 6 l mleka, 5 opakowań kakao, 23 opakowania herbaty, 32 pasztety drobiowe, 11 konserw mięsnych, 7 konserw rybnych, 3 kg kaszy, 8 opakowań płatków do mleka, 38 czekolad, 16 batonów, 33 opakowania ciastek (herbatniki, pierniki, wafelki itp.), 24 opakowania cukierków (żelki, pianki, landrynki itp.), przyprawy, owoce w puszkach, pakowane próżniowo wędliny oraz środki czystości, mydła, płyny do płukania, prania, mycia okien i podłóg, mleczka do czyszczenia. Z zebranych artykułów zrobiono 18 paczek dla osób, samotnych, starszych, chorych oraz dla rodzin z dziećmi. Była to pierwsza tego rodzaju akcja przeprowadzona przez Klub Wolontariatu. Pozytywny oddźwięk wśród mieszkańców utwierdził nas w przekonaniu, iż tego typu przedsięwzięcia spotkają się ze zrozumieniem i poparciem. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tą szlachetną pomoc. Właścicielom i pracownikom sklepów „Smak” i „Kaja”, którzy czynnie włączyli się w akcję, kierownikowi sklepu „Netto” za zezwolenie na przeprowadzenie akcji na terenie sklepu. Nie można zapomnieć również o   wolontariuszkach; Ani, Patrycji, Małgosi, Agacie, Paulinie, Jagodzie i Sandrze, które dobrym słowem i uśmiechem zachęcały mieszkańców do włączenia się w łańcuch pomagania. Największe podziękowania należą się jednak mieszkańcom naszego miasta, którzy po raz kolejny udowodnili, że można na nich liczyć. Nie zawiedliście.

sporządziła: Anna Suliga - Dołężka

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146