przerwa1

eu

Szlachetna paczka w Szklarskiej Porębie

Dwie pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie zostały wolontariuszkami akcji SZLACHETNA PACZKA. SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Ideą akcji jest niesienie bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

W SZLACHETNEJ PACZCE prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. Informacje o potrzebach zbierają wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych trudną sytuacją, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

W ramach SZLACHETNEJ PACZKI docieramy z pomocą do rodzin najbardziej potrzebujących, również takich, które często z różnych przyczyn nie są objęte pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W szczególności docieramy do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych, rodzin, których dotknęło nieszczęście.

Minister Pracy i Polityki Społecznej pani Jolanta Fedak objęła patronat honorowy nad projektem SZLACHETNA PACZKA. W akcji brali już udział: Prezydent RP Bronisław Komorowski z żoną, Jerzy Dudek z Realem Madryt, Grzegorz Turnau, Siostry Radwańskie, Monika Pyrek i tysiące anonimowych darczyńców z całej Polski.

Mieszkańcu Szklarskiej Poręby!

Zostań Szlachetnym Darczyńcą – spraw, aby w rodzinach, które obejmiemy akcją zawitał uśmiech. Dzięki Tobie ktoś może z nadzieją spojrzeć w przyszłość, uwierzyć, że nie jest sam. Pomocą możemy objąć 6 rodzin z terenu Szklarskiej Poręby. Od 19 listopada będzie można wybrać rodzinę (na stronie www.szlachetnapaczka.pl ), dla której przygotujesz pomoc. Paczki nie trzeba robić samemu – zaangażuj rodzinę, przyjaciół, kolegów z pracy, sąsiadów! Pokażmy, że potrafimy wspierać się nawzajem, że los innych mieszkańców naszego miasta nie jest nam obcy. Przyłączmy się i my!

przygotowała: Anna Suliga – Dołężka kontakt: 695 557 057 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146