przerwa1

eu

Artykuły

Wakacje ze Świetlicą „Cegiełka” i Pracownią Orange 2015

Od 29.06 do 31.07.2015 r. dzieci i młodzież ze Szklarskiej Poręby korzystało z oferty zajęć Świetlicy środowiskowo-terapeutycznej „Cegiełka” oraz Pracowni Orange. 24 uczestników brało udział w:
-  warsztatach animacji czasu wolnego, podczas których tworzyli figurki z filcu, kolorowe butelki, sowy z rolek od papieru toaletowego
-  zajęciach sportowych na boisku
-  wycieczkach pieszych po okolicy oraz do Pałacu Pakoszów
-  zajęciach komputerowych w Pracowni Orange
oraz w wycieczkach do Zamku Legend Śląskich w Pławnej oraz Term Cieplickich zorganizowanych wspólnie ze Świetlicą środowiskową „Plus”.
 Ponadto wspólnie z członkami grupy samopomocowej młodych rodziców przygotowywali teren przy Świetlicy ( grabienie, sianie trawy, usuwanie kamieni oraz chwastów) do zajęć sportowych Klubu Sportowego „Pomarańczki”.
W ostatnim tygodniu dzieci i młodzież zostali zaproszeni przez Izabelę Stochaj na lody do restauracji „Pizza and Cafe Domino”.
Głównym celem zajęć było m.in. zapoznanie dzieci i młodzieży z różnymi formami aktywnego wypoczynku, profilaktyka uzależnień, promocja zdrowego stylu życia poprzez podnoszenie sprawności fizycznej wychowanków.

Dyskoteka karnawałowa

13.02.2015 r. w Pracowni Orange mieszczącej się w Klubie Integracji Społecznej odbyła karnawałowa dyskoteka. W zabawie, na którą biletem wstępu była własnoręcznie wykonana maska karnawałowa brali udział wychowankowie Świetlicy środowiskowo-terapeutycznej „Cegiełka”. Uczestnikom zaproponowano wiele tanecznych zabaw, dzięki czemu nabyli umiejętności wykonywania podstawowych figur w układach tanecznych. Spotkanie miało na celu atrakcyjne i kreatywne spędzenie czasu, wolnego od alkoholu i używek, kształtowanie estetyki i harmonii ruchu, wyczucia rytmu oraz wyobraźni. Dzięki nabywanym umiejętnościom dzieci i młodzież z większą łatwością pokonują nieśmiałość i tremę podczas prezentowania się.

TIFF ACADEMY VAN EDITION | 9–24.05.2015

Projekt TIFF Academy Van Edition zakłada organizację warsztatów fotograficznych w pięciu wybranych miejscowościach na Dolnym Śląsku. W samochodzie, który stanowić będzie mobilne studio i centrum warsztatowe, zgromadzeni będą: muzyk oraz grupa trzech fotografów, którzy poprowadzą warsztaty fotograficzne z dziećmi i młodzieżą.

Chcemy pokazać uczestnikom, że fotografia jest przystępną i innowacyjną dziedziną sztuki, do której mają dostęp na co dzień poprzez nowe technologie takie, jak: Internet czy aparaty cyfrowe. Warsztaty w każdej miejscowości potrwają dwa dni. W tym czasie odbędzie się 6 warsztatów, w których wezmą udział dzieci i młodzież z lokalnych szkół podstawowych i gimnazjów. Uczestnicy, w 10-osobowych grupach, nauczą się różnych technik fotograficznych, które dotyczyć będą zarówno pracy na aparatach cyfrowych, jak i wykorzystywania zrobionych zdjęć do tworzenia np. pocztówek. Poznają więc praktyczne możliwości fotografii.

Warsztaty podsumowane będą wieczornym pokazem slajdów z muzyką na żywo. Zawierać on będzie prace wykonane przez uczestników, jak i zdjęcia dokumentujące przebieg zajęć. Co więcej, wszystkie prace będą także umieszczane w galerii internetowej na kanałach social media.

Do udziału w projekcie zaproszeni są również lokalni animatorzy, którzy poznając techniki i przebieg zająć, będą mogli w przyszłości powtórzyć, a także rozszerzyć warsztaty już bez udziału Fundacji "BLIK".

Pełny program warsztatów jest dostępny na stronie: www
Aktualności można odnaleźć na profilu FB - www

Projekt TIFF Van Academy Edition jest organizowany we współpracy z Fundacją Orange oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

Partnerami projektu są: Pracownia Orange Szklarska Poręba, Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej, Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji, Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu, Świetlica wiejska "Rudawy" w Janowicach Wielkich, a także Many Mornings, In wood We Trust, Hajde, Projekct Cucumber.

Partnerami medialnymi są: fotopolis.pl, DOKIS, kulturaonline.pl, Zlotoryjanie.pl .

Ferie z Pracownią Orange

Efekt pracy uczestników warsztatów komputerowych, które odbyły się w czasie " Ferii z Pracownią Orange" - projekt realizowany w ramach programu Pracownie Orange. - film

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146