przerwa1

eu

Artykuły

Ferie w Plusie i Cegiełce

Dobiegła końca akcja „Ferie w mieście” organizowana przez placówki wsparcia dziennego działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. W czasie dwóch tygodni ferii w zajęciach w obu świetlicach uczestniczyło dziennie średnio ok. 45 dzieci w tym również dzieci, które na co dzień nie są wychowankami świetlic.
Nowością w tym roku był fakt, że wychowankowie obu świetlic większość czasu spędzali wspólnie. Do największych atrakcji przygotowanych przez wychowawców świetlic dzieci zaliczyły wyjazdy do kina Helios w Jeleniej Górze. Dzieci miały możliwość obejrzeć nowości filmowe: „Spiderman Uniwersum” oraz Mary Poppins powraca”. Niezapomniane chwile zapewniły także dwa wyjazdy do Aquaparku w Świeradowie Zdroju.

Czytaj więcej: Ferie w Plusie i Cegiełce

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej

INFORMACJA STAROSTY JELENIOGÓRSKIEGO z dnia 30 listopada  2018  r. w sprawie punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie jeleniogórskim Pomocy prawnej udziela się w niżej wymienionych punktach,  według kolejności zgłoszeń, po telefonicznym umówieniu, w godzinach urzędowania Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze, terminu wizyty więcej

Projekt Aktywni, zintegrowani, silniejsi !

Rok pracy projektowej za nami!
Projekt Aktywni, zintegrowani, silniejsi szansą na rozwój! Czy po roku pracy jego uczestnicy to potwierdzają? Może zadają sobie pytanie: czy było warto tak ciężko pracować...?
Czas bilansów zbliża się nieuchronnie, jest planowany na grudzień 2018. Wówczas po raz drugi, w pięknym i gościnnym obiekcie Karkonoskiego Parku Narodowego, w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie, uczestnicy projektu będą pogłębiać wiedzę o przyrodniczych i krajobrazowych skarbach naszego regionu.  Następnie wspólnie z władzami miasta - beneficjentem projektu jest Miasto Szklarska Poręba oraz z załogą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej realizującą działania, podejmą się podsumowania całości, w tym zmian jakich doświadczyli.

Czytaj więcej: Projekt Aktywni, zintegrowani, silniejsi !

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146