przerwa1

eu

Artykuły

Ferie zimowe w Cegiełce zima 2019r.

Przez dwa tygodnie zimowych wakacji w świetlicy ''Cegiełka'' odbywały się zajęcia dla dzieci w różnym wieku.Głównym celem było zapoznanie dzieci z różnymi formami wypoczynku , promocji zdrowia ,zdrowego stylu życia , profilaktyki uzależnień , profilaktyki niedostosowania społecznego, profilaktyki stresu oraz dobra zabawa.
Przez dwa tygodnie ferii wspólnie ze świetlicą ''Plus'' dzieci brały udział w zabawach na świeżym powietrzu. Zima w tym roku była bardzo łaskawa i obsypała nas sporą ilością śniegu. Dzieci jeździły skuteram śnieżnym,zjeżdżały na sankach,oraz brały udział w zawodach w rzucaniu śnieżkami do celu. Ogrzewały się przy ognisku jedząc ciepłe kiełbaski. Największą frajdą dla dzieci był kulig.
W ramach wycieczek autokarowych dzieci skorzystały z aquapqrku w Świeradowie Zdroju gdzie były dostępne różne atrakcje wodne.
Dużą atrakcją dla dzieci był dwukrotny wyjazd do kina Helios w Jeleniej Górze gdzie obejrzały filmy ''Spiderman Uniwersum'' oraz '' Mary Poppons powraca''.

Warsztaty 28.02

 Świetlica „Cegiełka „ na cotygodniowych  zajęciach z gotowania w Pracowni Orange.
Dzisiaj, żeby tradycji stało się zadość, na warsztat wzięliśmy faworki. Wałkowaliśmy, wycinaliśmy i palce oblizywaliśmy...

Obchody Dnia Dziecka

Dnia 2.06.2017 Świetlica "Cegiełka" oraz Klub Integracji Społecznej organizowały obchody Dnia Dziecka.  W zabawie brali udział zarówno "Cegiełkowiecze" jak i ich rodzice. Dla przybyłych gości przygotowanych było wiele atrakcji. Dzieci brały udział między innymi w wyścigu w workach, przeciąganiu liny z rodzicami oraz w puszczaniu dużych baniek mydlanych. Największą popularnością cieszyła się jednak zabawa z chustą animacyjną. Na gości czekał słodki poczęstunek oraz kolejna atrakcja- pieczenie kiełbasek. Zarówno dzieci jak i rodzice doskonale spędzali czas do późnych godzin popołudniowych.

Instruktor reintegracji społecznej i zawodowej – OSL
Jagoda Misiura

Mikołaj w Świetlicy

W Świetlicy oraz w Klubie Integracji Społecznej mieliśmy przyjemność gościć Mikołaja wraz z jego pomocnikami ;) Dzieci miały okazję zadać Mikołajowi pytania, nawet te najbardziej trudne. Nie zabrakło gier i zabaw, zarówno tych dotyczących wiedzy o św. Mikołaju, jak i sprawnościowo zręcznościowych. Dorośli z kolei mogli sobie przypomnieć czasy dzieciństwa, a także spędzić czas w miłym gronie ;) Mikołaj hojnie obdarował „Cegiełkowiczów”, a my z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok :)

Informacja dot. półkolonii Świetlica środowiskowo-terapeutyczna "Cegiełka"

Termin realizacji :  27.06.2016 – 29.07.2016 r.
Miejsce realizacji: Świetlica Środowiskowo-Terapeutyczna „Cegiełka” ul. Kolejowa 22 Szklarska Poręba Dolna
Dni i godziny prowadzonych zajęć: poniedziałek-piątek w godz. 9.00 – 13.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

W programie m.in:

-zajęcia rekreacyjno-sportowe;
-wycieczki krajoznawcze;
-zajęcia animacji czasu wolnego;
-basen.
                
Zaplanowane na poszczególne dni zajęcia będą realizowane poprzez różnorodne, zmienne formy i metody pracy z dziećmi.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146