przerwa1

eu

Artykuły

Podsumowanie zbiórki żywności z 31 marca 2012 roku

W dniu 31 marca 2012 roku, już po raz drugi Klub Wolontariatu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie przeprowadził zbiórkę żywności i środków czystości dla rodzin w trudnej sytuacji z terenu naszego miasta. W sklepie „Smak”, „Kaja” i Netto mieszkańcy do specjalnie wystawionych koszy wkładali zakupione przez siebie produkty. Wolontariuszki z naszego Klubu aktywnie zachęcały kupujących do włączenia się do akcji. Mieszkańcy również i tym razem nie zawiedli. Mało było osób, które przechodziły obojętnie obok wolontariuszek. W ciągu sześciu godzin, od 10.00 do 16.00 zebranych zostało artykułów spożywczych i środków czystości na kwotę około 1.700 zł (kwota jest szacunkowa). Zebrano m.in. 27 kg cukru, 31 kg mąki, 43 opakowania makaronu, 14,50 kg ryżu i kaszy, 8 l oleju, 3 paczki kawy naturalnej, 19 l mleka, 1 opakowanie kakao, 14 opakowań herbaty, 41 pasztetów drobiowych, 15 konserw mięsnych, 19 konserw rybnych, 16 opakowań płatków do mleka, 5 margaryn do chleba, 2 masła, pomarańcze, jabłka, 21 czekolad, 16 batonów, 37 opakowań ciastek (herbatniki, pierniki, wafelki itp.), 1,50 kg cukierków, przyprawy, zupy instant, owoce w puszkach, pakowane próżniowo wędliny oraz środki czystości: 40 mydeł, płyny do płukania, proszki do prania, płyny do mycia okien i podłóg, szampony. Z zebranych artykułów zrobiono 22 paczki. 12 z nich trafiło do rodzin wielodzietnych i niepełnych, natomiast 10 paczek zostało przekazanych osobom starszym, chorym, samotnym.

Czytaj więcej: Podsumowanie zbiórki żywności z 31 marca 2012 roku

Zbiórka Żywności i Artykułów Czystościowych

Klub Wolontariatu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie już po raz drugi organizuje zbiórkę żywności trwałej i środków czystościowych dla rodzin w trudnej sytuacji życiowej ze Szklarskiej Poręby. Żywność będziemy zbierać w sklepach: „SMAK” (pawilon), NETTO oraz MARKET KAJA w dniu 31 marca 2012 roku w godz. 10.00 – 16.00. Żywność i środki czystościowe można również przynosić do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie, ul. Sikorskiego 8 w dniach 26 - 30 marca w godz. 8.00 – 14.00 (w środę 8.00 – 17.00). Zebrane artykuły zostaną przekazane rodzinom w tygodniu poprzedzającym Święta Wielkanocne. Żywność zebrana przed Bożym Narodzeniem trafiła do 18 rodzin. Mamy nadzieję, że i tym razem mieszkańcy naszego miasta nie zawiodą. Przyłącz się – aby święta w każdej rodzinie były spokojne i szczęśliwe.

sporządziła: Anna Suliga - Dołężka

Podsumowanie zbiórki żywnościowej i środków czystościowych

W dniu 17 grudnia Klub Wolontariatu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie przeprowadził zbiórkę żywności i środków czystości dla rodzin w trudnej sytuacji z terenu naszego miasta. Informacja o przeprowadzanej akcji została umieszczona na stronach Ośrodka, Głosu Szklarskiej Poręby, wywieszono również plakaty na tablicach informacyjnych miasta. W sklepie „Smak”, „Kaja” i Netto mieszkańcy do specjalnie wystawionych koszy wkładali zakupione przez siebie produkty. Wolontariuszki z naszego Klubu, które aktywnie zachęcały kupujących do włączenia się do akcji każdemu darczyńcy ofiarowywały naklejkę z aniołkiem lub choinką. Odzew mieszkańców przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Mało było osób, które przechodziły obojętnie obok wolontariuszek. W ciągu sześciu godzin, od 10.00 do 16.00 zebranych zostało artykułów spożywczych i środków czystości na kwotę około 2.000 zł (kwota jest szacunkowa). Zebrano m.in. 31 kg cukru, 39 kg mąki, 64 opakowania makaronu, 19 kg ryżu, 15,50 l oleju, 10 paczek kawy naturalnej, 6 l mleka, 5 opakowań kakao, 23 opakowania herbaty, 32 pasztety drobiowe, 11 konserw mięsnych, 7 konserw rybnych, 3 kg kaszy, 8 opakowań płatków do mleka, 38 czekolad, 16 batonów, 33 opakowania ciastek (herbatniki, pierniki, wafelki itp.), 24 opakowania cukierków (żelki, pianki, landrynki itp.), przyprawy, owoce w puszkach, pakowane próżniowo wędliny oraz środki czystości, mydła, płyny do płukania, prania, mycia okien i podłóg, mleczka do czyszczenia. Z zebranych artykułów zrobiono 18 paczek dla osób, samotnych, starszych, chorych oraz dla rodzin z dziećmi. Była to pierwsza tego rodzaju akcja przeprowadzona przez Klub Wolontariatu. Pozytywny oddźwięk wśród mieszkańców utwierdził nas w przekonaniu, iż tego typu przedsięwzięcia spotkają się ze zrozumieniem i poparciem. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tą szlachetną pomoc. Właścicielom i pracownikom sklepów „Smak” i „Kaja”, którzy czynnie włączyli się w akcję, kierownikowi sklepu „Netto” za zezwolenie na przeprowadzenie akcji na terenie sklepu. Nie można zapomnieć również o   wolontariuszkach; Ani, Patrycji, Małgosi, Agacie, Paulinie, Jagodzie i Sandrze, które dobrym słowem i uśmiechem zachęcały mieszkańców do włączenia się w łańcuch pomagania. Największe podziękowania należą się jednak mieszkańcom naszego miasta, którzy po raz kolejny udowodnili, że można na nich liczyć. Nie zawiedliście.

sporządziła: Anna Suliga - Dołężka

Podsumowanie działalności Klubu Wolontariatu

Podsumowanie działalności Klubu Wolontariatu  w Szklarskiej Porębie w 2011 roku W odpowiedzi na fakt ogłoszenia przez Komisję Europejską roku 2011 Europejskim Rokiem Wolontariatu w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej powstał projekt mający na celu przeprowadzenie kampanii społecznej mającej na celu propagowanie idei wolontariatu wśród mieszkańców Szklarskiej Poręby oraz zintensyfikowanie działań Klubu Wolontariatu funkcjonującego przy Ośrodku.

Czytaj więcej: Podsumowanie działalności Klubu Wolontariatu

Zbiórka Żywności i Artykułów Czystościowych

Zbiórka Żywności i Artykułów Czystościowych Klub Wolontariatu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie organizuje zbiórkę żywności trwałej i środków czystościowych dla rodzin w trudnej sytuacji życiowej ze Szklarskiej Poręby. Żywność będziemy zbierać w sklepach: „SMAK” (pawilon), NETTO oraz MARKET KAJA w dniu 17 grudnia w godz. 10.00 – 16.00. Żywność i środki czystościowe można również przynosić do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie, ul. Sikorskiego 8 w dniach 12 – 16 grudnia w godz. 8.00 – 14.00 (w środę 8.00 – 17.00). Zebrane artykuły zostaną przekazane rodzinom w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia. Przyłącz się – aby święta w każdej rodzinie były spokojne i szczęśliwe. sporządziła: Anna Suliga - Dołężka

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Ul. Jedności Narodowej 11
58-580 Szklarska Poręba
Tel: 757172146